Açıköğretim sistemine Avustralya’dan ülfet

Kuruluşunun 40. yılında, 40 yabancı akademisyen üzere Uluslararası Araştırı Bindi Programlarını (Fellowships) hayata geçiren Açıköğretim Sistemi, küşade ve uzaktan öğrenme alanında dünya çapında ünlü uzman isimlerden olan Dr. Has Naidu’yu konuk etti.

Dr. Naidu, Açıköğretim Sisteminde görev fail akademisyen ve birim yöneticileriyle çeşitli çalışmalarda bulundu. Bunun birlikte 28-30 Eylül tarihleri ortada düzenlenen IODL 2022 5. Uluslararası Küşade ve Açıktan Öğrenme Konferansı’nda davetli hatip namına üstelik yer düzlük Dr. Naidu, ziyareti süresince birer sayı workshop, webinar ve seminer düzenlerken uzaktan eğitim bölümündeki derslere katıldı ve bölümdeki tedris elemanlarıyla süreçleri devre içi yerine bitmeme eden tetkikat başlattı. Dr. Naidu, ziyaretin böylece yaptığı değerlendirmede Anadolu Üniversitesinin küşade ve alarga tedris alanında çok nitelikli çalışmalar yürüttüğünü belirterek Rum Üniversitenden akademisyenlerle haddinden fazla verimli aynı çalışma dönemi geçirdiklerini tabir etti. Türkiye ve Eskişehir’den de övgüyle bahseden Dr. Naidu, “Mükemmel tıpkı mutluluk, namuslu bire bir kent” ifadelerini kullandı.

Dr. Halis Muhlis Naidu kimdir?

Dr. Halis Naidu, arzulu yaşamının çoğunu erdemli öğretim sektöründe kategorik, streç, engin, çevrimiçi öğrenme, dağıtık öğrenme ve henüz umumi adına türlü önem alanlarında yetişek ve öğretimi geliştirmekle ilgilendiren türlü rollerde geçirmiştir. Eskimemiş Zelanda’daki Waikato Üniversitesi’nden eğitim alanında lisans ve Kanada Montreal’deki Concordia Üniversitesi’nden Eğitim Teknolojisi alanında erdemli lisans derecelerine sahiptir. Avustralya Küşade ve Uzaktan Eğitim Bilimi Derneği’nin eski başkanı olan Dr. Naidu, Distance Education dergisinin 1997’den beri Tutumlu Editörü adına fariza yapmaktadır. Müderris Katışıksız Naidu, Okyanusya’daki Güney Pasifik Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı ve Elastik Öğrenme Merkezi Direktörlüğü görevlerinde da bulunmuştur. – ESKİŞEHİR

Share: