30 yıl sonraları buluşan hekimlere geçmişseverlik dersi

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olup, yurdun değişik bölgelerine yayılan hekimler 30 sene sonradan Adana’da tıpkısı araya gelerek tıpkı sıraları paylaştı.

1992 mezunları temsilcisi Dr. Gönül Şire Ermiş, günün anlamına istinaden yaptığı konuşmada “Hepimizin 16-17 yaşında balaban tıpkısı heyecanla geldiğimiz bu medrese beni müthiş etkilemişti. Okulumuza ve kat değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Yaşadığımız kent ve ülkemiz amacıyla henüz yapacak haddinden fazla işimiz var. 30 sene bilahare sizlerle gelişigüzel olmaktan çok mutluyum” dedi.

ÇÜ Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği Başkan Vekili Uzm. Dr. Hatice Canataroğlu, “Altı senenizi geçirdiğiniz bu amfilerde o yıllara dönmüş olduğunuzu örtmek çokça kurum donör. Ayrımsız çınar gibi sırtımı yasladığım fakültemle seçkin zaman hava duydum. Amacımız tekmil mezunları bir bina altında toplamaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra 30 yıllık buluşmada, Prof. Dr. Ayşe Doğan, Prof. Dr. Sabahattin Hacıyakupoğlu, Prof. Dr. Şaban Doran ve Prof. Dr. Figen Doran nostalji dersi verdi. Anılardan bahsedilerek yaşanmışlıkların paylaşılması sonrası Adana Büyükşehir Belediyesi’nin üstü kilitsiz küreksiz ekin turu otobüsleri ile yapılan site turunda Büyüksaat, Beyaz Perde Müzesi, Atatürk Evi ve İlter Uzel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi konuşma edildi. – ADANA

Share: