Alçaklardan namert saldırıların hesabı soruldu, yıldırı kurbanı Ecrin’in yakınlarının yüreğine su serpildi

Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kâin ve teröristler yoluyla hamur adına mergup bölgelere “Pençe-Kılıç Çekicilik Harekatı” yapması konusunda, Taksim’deki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ecrin Düz ile babası Yusuf Saha’ın Adana’daki yakınlarının yüreğine akarsu serpildi. Izdıraplı temel Mevlide Meydan, “Süleyman Aristokrat bana alay vermişti. Ona çokça teşekkür ediyorum. ‘İntikamı alınacak sen takkadak yalman dur’ demişti bana” dedi.

Eşini ve kızını kaybettikten bilahare şişman tıpkısı sıkıntı tüvana Mevlide Vadi’ın acısı, “El-Tığ Hava Harekatı” ile aynı nebze olsun azaldı.

“Ecrin’in dirilik ihtimali vardı, nefes alıyordu”

Fenomen anını unutamayan Mevlide Vadi, “Cümle birbirine birer adımlı mesafede yürüyorduk. Ego mağazaların vitrinlerine bakıyordum. Ego hiçbir şeyi anlamadım. Darbeyi aldıktan sonra çok aşağı tıpkı bilinç kaybı yaşamışım. Yürüdüğümü biliyorum, yürürken insanların kaçıştığını gördüm, beni bile çekiştirdiler. Ego nerede olduğumu hangi olduğunu anlamadığım üzere sadece yolun ortasında yürüdüm. Bir mağazada daraba yarıya indirilmişti eltim çocukları elinde bağırıyordu. Onu görünce Ecrin aklıma geldi, o an fark ettim. Benim bulunduğum noktada Yusuf’la Ecrin bir hamle da atamamıştı. O noktada ikisi dahi yerdeydi. Sonraları Yusuf’un boynundan nabzını kontrol ettim, yaşamıyordu zaten. Ecrin’in can ihtimali vardı, zaman alıyordu. Yaşıyordu çocuğum. Eli iki parmağı çokça açılmıştı, altındaki kap duruyordu hoppadak. Birleştirip tampon yapmaya çalıştık, birileri bize yardım etmeye çalıştı. Bilahare ambulansı aradık, kızımı ambulansa götürdük. İkisi bile gitti bu büyüklüğünde başka bire bir özdek bulunmayan” diye niteleyerek konuştu.

“Aristokrat bana alay vermişti. Ona çok teşekkürname ediyorum”

Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kâin ve teröristler eliyle cins namına geçer bölgelere “El-Kılıç Gelgel Harekatı” yapmasıyla içine biraz akarsu serpildiğini anlatım fail Mevlide Kayran, “Kızımın, eşimin kanının yerde kalmasını istemiyorum. Çünkü onlar o sokakta iki yazıksız iki koca bu benim yüreğime en azından su serper. Süleyman Aristokrat bana kortej vermişti. Ona haddinden fazla teşekkür ediyorum. ‘İntikamı alınacak sen hoppadak sert dur’ demişti bana. O yüzden yüreğime akarsu serptiler amma çocuğumun, eşimin us yerde kalmasın. Terörün gelişigüzel türlüsüne lanet olsun. Hiçbir ülkü yazıksız bir çocuğun karın büyüklüğünde kızıl değil. Tek ülkü benim çocuğumun bellek büyüklüğünde altın değil. Yaşadığımız çokça elem bir şey, bütün Türkiye’nin başı sağ olsun” dedi.

“Kanları yerde kalmadı ve kalmayacak de, yıldırı illeti bitsin”

Terör kurbanı Yusuf Yer’ın ağabeyi Yasin Düz dahi, “Temas şeyimiz beraberdi, bilcümle sırlarımız. Domuzuna günümüzde şakalaştık. Amma yıldırı olan bozukluk bizden onu aldı. Başta Cumhurbaşkanımız görünmek için bilcümle bakanlarımıza teşekkürname ediyorum. Bunların hatır yerde kalmadı ve kalmayacak üstelik, bu yıldırı illeti imdi bitsin. Hangi Ecrinler hangi da Yusuflar çıktı ölmesin. İstemiyorum. Buna inanıyorum terör bitecektir elbette. Adamakıllı ülkemiz var. Hep oran yetkililerine sesleniyorum, bu terörü bundan sonra bitirin bambaşka bir özdek istemiyorum” ifadelerini kullandı. – ADANA

Share: