100 dezavantajlı çocuğa bot ve montgomer yardımı yapıldı

Ankara’dahi Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu vasıtasıyla 100 dezavantajlı çocuğa bot ve mont yardımı yapıldı.

Platform üyeleri, Ankara’nın Altındağ ilçesinde çalgı aleti ve çeşitli faaliyetlerle geçimlerini sağlayıcı dezavantajlı çocuklara bot ve mont desteğinde bulundu.

Afrika, Arakan, Somali, Filistin ilkin görünmek için 14 büyüklük ve Türkiye’nin ciharıyek tarafında ruh gösteren Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu bu nöbet Ankara Altındağ ilçesindeki çocuklara hususi bir şaşırtı hazırladı.

Gelin güveyi arabası kabil tıpkısı aracı süsleyici âlem üyeleri daha ilk tespit ettikleri 100 dezavantajlı çocuğun üst ve göl ayağı numaralarına bakarak hazırladıkları paketlerle doldurdu.

Ankara Kalesi’nde çocuklara müzikli coşku etkinliği düzenleyen âlem üyeleri, burada süslenen anahtar içerisinde hediyeleri indirdi ve çocukları sevindirdi.

Platform Kurucusu Mustafa Atmaca, temas yıl binlerce çocuğa bindi olduklarını söyledi.

Çocukların mutluluğunun kendileri için büyük önem taşıdığını anlatım eden Delice, şunları kaydetti:

“Tığ aynı dernek evet üstelik bir yere kapalı tıpkısı yapılış değiliz. Mütenevvi iz guruplarından ve hisse senedi insanlarından oluşan ayrımsız teavün platformuyuz. Lazım az dışında gerekse mahdut ortamında hele özürlü, yardıma eksikli ve çocuklarımıza yönelik elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Bugün burada dezavantajlı çocuklarımızı armağan etmek istedik. Haddinden Fazla muvaffakiyetli tıpkı himmet oldu. 100 kardeşimizin ihtiyacını karşıladık ve bizi sunu çok bu mutlu etti. Çocuklarımıza destek vermeye devam edeceğiz.”

Yardım organizasyonunda bulunan gelişim insanlarından İlyas Adabağ ise çocuklara yapılacak seçme nev yatırımın geleceğe ışık olacağını belirterek, “Bizim temel sorunumuz geçmişimizi unutuyoruz. Yardımlaşmayı ve el uzatmayı ihmal ediyoruz. İnancımız ve kültürümüz gereği hepimizin birbirimize umum uzatması geçişsiz.” dedi.

“Komşusu açgözlü olan bizden değildir” şiarıyla hareket ettiklerini dile getiren Adabağ, “İş insanlarımızın ellerini taşın altına koyması gerekiyor ve bu bilinçle akım etmesi gerekiyor.

Bu dönüş çocuklarımızın gözlerindeki balkır ve bahtiyarlık benzeri dünyaya denk. Hepimiz bu mutluluğa eş olalım.” ifadelerini kullandı.

Share: