Ultra zenginlerin sıradan hayatı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Ultra zenginlerin günlük yaşamı bilcümle düşkünlük konusu olmuştur. Forbes’un dünyanın sunu ensesi kalın insanları karşı yaptığı yıpranmamış benzeri araştırma, birçoğunun bibi gübür atmak ve market alışverişi fayrap etmek kadar herkesin yaptığı rutin işleri yaptığını ortaya koyuyor.

Forbes’tan Jemima McEvoy’un haberine göre, ultra zenginlerin dünyası özel jetler, mega konaklar ve bir nice kişinin hayalet da edemeyeceği büyüklüğünde çok parayla kırcı tür ancak milyarderlerin günlük yaşamları birçok kişinin durum ettiğinden elan amiyane görünüyor.

Yüzde 40’ı köpeklerini gezdiriyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, Forbes yoluyla yapılan ankete dünyanın sunu varlıklı 65 kişisi katılıyor. Soruşturma, bir nice milyarderin işlerini yaptırmak üzere dış esas kullanabilseler da genişlik azından kâh familya işlerini kendileri yapmayı yeğleme ettiğini ortaya koyuyor. 65 kişinin üçte birinden fazlası düzenli yerine marketten alışveriş yaptıklarını ve çöplerini çıkardıklarını, yüzde 40’ı ise köpeklerini gezdirdiklerini söylüyor. Ankete katılanların yarısından dahası ise çocuklarının evet dahi torunlarının spor oyunlarını izlediklerini belirtiyor.

Ara Sıra işler zenginlere göre değil

Tekrar üstelik ankete göre ultra zenginlerin dahi sınırları bulunuyor. Ankete katılanların yemeden içmeden yüzdelik 10’u ağır ezgi namına bostan işleriyle uğraştıklarını söylüyor. Bahçe işleri dışında daha az pop olan tıpkı farklı iş birlikte, ultra zenginlerin yalnız yüzdelik 8’inin yapmaya akıntılı olduğunu söylediği çamaşır yumak.

Düzensiz yıkamayı seviyorum

Ultra zenginlerin sunu azından bazılarının hala bu sıradan işleri yapmasının sayısız nedeni var. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates (sırasıyla tahmini 146,8 bilyon dolar ve 105 milyar dolar servetleri ile dünyanın sunu ensesi kalın 2. ve 4. insanları) temas gece kalıntı yıkama alışkanlıkları olduğunu belirtiyor. Gates, 2014 yılında katıldığı tıpkı soru-cevapta, “Gayrı insanlar buna fahri oluyor ancak ben karışık yıkama şeklimi seviyorum” demişti.

Aksata açmak beni rahatlatıyor

Tahmini 3,6 bilyon dolarlık serveti ve New York City’deki dip dozaj büro binaları ve sinema zinciri Landmark Theatres’ı içeren taşınmazlar yatırımlarıyla dünyanın sunma ensesi kalın insanları beyninde kayran düz Charles Cohen gibileri amacıyla karı işleri tahsis etmek hareket dışında rahatlamanın bir yolu namına öne çıkıyor. Cohen, “Hariç çıkıp kişi başıma tıpkısı şeyler yapmayı seviyorum” diyor.

Emlak patronu, market alışverişi ve gril yapma kadar aktiviteleri ‘haftayı düğümlemek üzere iyi bir kere’ yerine nitelendiriyor. Cohen, New York’un Westchester banliyölerinde benzeri hizmetçiyle büyüdüğünü ve eşiyle birlikte çocuklarına emsal olmak üzere lüp etrafındaki işleri henüz çok yapmaya çalıştıklarını söylüyor.

Cohen, “ Herhangi Bir husus yapmaktan tabiat aldığınız şeyleri yarmak ve zahir hissettiğinizi, çocuklarınızın sizi pekâlâ algılamasını ve benimsemesini istediğiniz değerleri tanımlayan benzeri hayat tarzı yaratmakla ilgilendiren” diyor.

Bu aktivitelerden hangisini ahenktar olarak yapıyorsunuz?

Ankete 65 milyarder katılıyor. Ultra varlıklı ayrımsız milyarderin hayatında tıpkı bölüm hangi büyüklüğünde alışılagelen kabil? Adisyon ettiğinizden daha alışılagelen olmasına şaşırmayın çünkü ankete katılanların üçte birinden dahası kemirmek pişirme ve market alışverişi yapma kabilinden rutin işlemler yapıyor.

Çocukların ya birlikte torunların spor oyunlarına evet dahi performanslarına süzülmek – Yüzdelik 46

Yemek olgunlaştırmak – Yüzdelik 40

Köpeği gezintiye çakmak – Yüzdelik 40

Çöpü hariç çakozlamak – Yüzde 38

Market alışverişi yarmak – Yüzde 33

Çocukları evet dahi torunları okula çatlamak – Yüzde 19

Bostan işi yazmak – Yüzde 10

Çamaşır yumak – Yüzde 8

Enfüsi sebepler, konkre gerekçeler

Herkesin hayata ayrımsız şekilde bakamaz. Sonuçta, sormaca sonuçlarının da gösterdiği kadar ekseriyet tamlık bu işleri yapmıyor. Örneğin ankete katılanların yüzdelik 60’ı kemirmek yapmıyor, yüzdelik 62’si çöpünü çıkarmıyor, yüzde 92’si çamaşır yıkamıyor.

Bazılarının çokça enfüsi nedenleri olabildiği üzere bazılarının ise nedenleri az çok konkre gerekçelere dayanabiliyor. Balaban Sakinlik döneminde faziletkâr faizli ipotekleri açığa satarak bire bir varlıklı olan Palm Beach merkezli yurt devi Jeff Greene, berenarı mütevazı tıpkısı hanay yaşasa da, çoğu karı işinin vazifeli personeli aracılığıyla yapılmasına ısrar ediyor. Greene, “Milyarlarca dolarlık tıpkı hareket yürütüyorum. Yoğunluğu nedeniyle evde bu işleri yapabilecek birini tutmam sayesinde zamanımı sunma mebzul şekilde kullanabiliyorum” diyor.

Greene, aksiyon dışında zamanı olduğunda herhangi bir çevrim okula gidip gelen üç adi çocuğuyla ant geçirmeye öncelik verdiğini sözlerine ekliyor. Greene, “Bir müteahhitle akıbet teyit tarihi üzerine çekişme etmeye kıyasla çocuklarımla kalmayı tercih ederim” diyor.

Zengin rüfeka kazanmak çocukları elan muvaffakiyetli kılıyor

 

Asya’nın yer zengin kadını servetinin yarısını kaybetti

 

Genişlik varlıklı 100 Amerikalının serveti 622 bilyon dolar azaldı

 

Dünya’nın bildirme zengin ailesinin serveti 11,4 bilyon dolar eridi

 

Share: