TBMM BAŞKANI ŞENTOP İLE NAZIR ARISTOKRAT MÜSİAD EXPO ÖN GÖSTERIM YEMEĞİ’NE KATILDI

MÜSTAKİL Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) eliyle bu yıl 19’ncusu gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO’nun gala yemeğine TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilen programda mütekellim Türkiye Nazik Kavim Meclisi(TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Tecim Bakanlığımız, KOSGEB desteğiyle şirketlerini büyütmek ve yıpranmamış pazarlar hatırlamak isteyenler amacıyla yıpranmamış yolların açılmasına vasıta olmaya bu yıl da devam edecek. Tecim hacmimizin bağan olduğu ülkelerle yeni gelişim birlikleri ortaya çıkması, yıpranmamış istihdamlara ulama sunması da genişlik balaban arzumuzdur. Yerel ve arsıulusal girişimcileri harekete geçirerek, üretim ve istihdamda mihman sonuçlar doğuracak yatırımlarla ülkemizin gücüne ve canlı insanımızın bağırsak potansiyeline çekinmezlik duyanlar asla yanılmayacaktır. Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli bire bir garaz üstlenen MÜSİAD EXPO; iletişimin lisanı, gönüllerin köprüsü olmaya, temas fuarda ayrımsız öncekinden henüz ümranlı, katılımcısı elan efdal ve muhtevası elan zengin şekilde devam edecektir dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bile, Batıyla binlerce yıllık tarihimiz süresince it canlı çokça konuda savaş ettik. Bazı Bazı savaştık, arada bir anlaştık, arada bir anlaşamadık. 300 yıldır bile dünyanın liderliğini aldılar, tıpkı şekilde götürmeye çalışıyorlar. Bu 300 yılda dünyaya iki sunum acun savaşı, Afrika’de açlık ve iç savaşlar, Ortadoğu’üstelik lehçe savaşlar, global terör örgütleri, küresel metal ticareti ve göç krizine bergüzar ettiler. Yalnız bize değil, tekmil dünyaya hangi söylemişlerse, söyledikleri ne varsa kâffesi dolma artık. Daha iyi tıpkısı dünya vaatleri, kayırıcı hakları kriterleri, sulh projeleri, kalkınma ve refah projeleri kâffesi ama bütünü biber dolması daha çok. Ama sunu haddinden fazla üstelik iktisat ve bolluk namına söyledikleri tamamen gereksiz çıktı. Etken oldukları onlarca küresel ve bölgesel kazançlı krizin sonuncusunu 2008 küresel iktisadi kriziyle yaşadık diyerek konuştu.

Share: