Son zaman haberi: İş kazasında ölen güvenlikçinin tarlada kalan ürünü umum birliğiyle hasat edildi

Denizli’nin Çivril ilçesinde benzeri buçuk ay önceki acun evine giren güvenlikçinin, çalıştığı çiftlikle hayatiyet akımına kapılarak hayatını kaybetmesi sonrası yaşıt aynı davranışa imza atan köylüleri, tarlada artan pancar ve yoncasını ahali birliğiyle hasat etti.

Çivril ilçesine tutkun Tokça Mahallesi’nde meydana gelen olayda, mecmu 1 ay önceki Y.A. ile birlikte görkemli düğünle dünya evine giren Resul Gümüştekin (23), iznini tamamlamasıyla gelişigüzel düzenlilik görevlisi olarak çalıştığı çiftliğe gitti. Sütlaç pompasında memur güvenlik personeli Haberci Gümüştekin, çalıştığı alanda pompadan meydana mevrut neşelilik akımına kapıldı. İçeri girdiğinde Gümüştekin’i yerde gören arkadaşları önce müdahaleyi yaparak ihbarda bulundu. İhbar sonrası görüngü namına afiyet ve bitirmiş ekipleri atıf edildi. Olay yerine giden sağlık görevlileri, Gümüştekin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Görüngü yeri tetkik ekiplerinin yapmış olduğu icraat sonrası donmuş üzeri ölü açımı olmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı.

Köylüden duygulandıran hareket

Yaşanan bu yara fenomen sonrası Baklan ilçesine sınırlanmış İcikli Mahallesi’nde tevakkuf fail ve burada tarlası kâin ana Seval ve cet İbrahim Gümüştekin’in eli gelişim yapmaya gitmedi. Kalbi Kırık oldukları rastgele halinden mahsus olan Gümüştekin’in ailesinin bu durumu köy sakinlerini da çokça üzdü. Çükündür ve yonca hasadının dahi geldiğini bilici köylüler, parçalanmamış işlerini tıpkısı günlüğüne bıraktı ve Gümüştekin ailesinin yardımına koştu.

İmece ile hasadı kaldırdılar

Gümüştekin ailesine el birliğiyle muavenet etmek talip köylüler, derakap harekete geçti. Köyde pancar söküm makinesi, traktörü ve kamyonu olanlar tarlada buluştu. Makineler hasat işlemi amacıyla çalışmaya başladı. Komütatör ve makinesi sıfır köylüler ise tarla bile yağmurlama borularını topladı. kardeşlik ile yonca ve çükündür toplanarak kamyonlara yüklendi. Toplanan pancarlar Çeltek ilinde mevcut şeker hastalığı fabrikasına gönderildi. Yoncalar ise Gümüştekin ailesinin ahırına taşındı.

Gümüştekin ailesi genişlik karşısında duygulandı

Yenidünya evine giren evlatlarını kaybetmenin acısı ile gözyaşlarını tutamayan familya, bu öğün dahi köylülerinin bu imece usulü yaptığı organizasyonla gözleri meşbu komple oldu. Kendilerinin üzüntüsünü paylaşan ve hasadını üstelik kaldıran köylülerine Gümüştekin ailesi teşekkür ederek, haklarını helal etmelerini istedi. Yardıma koşan köylülerde yaptıkları bu fena hâlde davranışın gururu ile hisse senedi bitimi sonrası evlerine gitti. – DENİZLİ

Share: