Sakarya’dan bodur güdük

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Şebeke İdaresi (SASKİ), Erenler’bile bitmeme fail altyapı çalışmalarıyla ilgilendiren sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede pahal tıpkısı şekilde bitmeme eden icraat kapsamında 5 Ilk Teşrin sabah saatlerinden itibaren sohbet etmek için Zübeyde Eş Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin bazı kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların trafik işaretlerine akıllıca adına almaşık güzergahları kullanması şanlı arzu olunur.” ifadesine saha verildi.

Sapanca’bile “Diyanet Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’da 1-7 Ilk Teşrin Camiler ve Diyanet Görevlileri Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Reisi Özcan Ilgi, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Müşkül Ahi ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir köşesinde fedakarca hizmet veren diyanet görevlilerine uzlaştırıcı ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Tıpkısı zamanda toplumsal sorunlara da çözüm arayan yüksek ayrımsız vazifeyi yerine getirmektedirler.” dedi.

Belediye Başkanı Dikkat ise diyanet görevlileri ve camiler için ellerinden gelen hizmeti yapmaya gayret gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Biz bile göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı doğruluk, sıhhat içerisinde sürdürüyoruz. Her antlaşma kuruntu ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Şehremini Kocaman’den Sakarya Baro su ile Baytar Hekimler Odasına yavuz olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Mehabetli, Sakarya Barosu Olağan Umumi Yerleşmiş sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Baht ile Sakarya Veteriner Hekimler Odasının kullanılmamış başkanı olan Yanardağ Toker’e oflaz olsun ziyaretlerinde bulundu.

Mefret, meslek kuruluşlarıyla fena hâlde bire bir uzlaşma yakaladıklarını tabir ederek, angajman ve beraberliklerinin devam edeceğini belirtti.

Anadan Görme okçuluk heyecanı SUBÜ’üstelik yaşanacak

Sakarya Kullanışlı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Anadan Görme Türk Sporları Mektepli Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Geleneksel Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, kombinezon 23 Ekim’birlikte SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Mecbur Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Anadan Görme Okçuluk Takımının yanı sıra Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Keyif Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi de katılacak.

Kadın ve koca takımlarının vadi alacağı aktiflik, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına göre yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Trap Belediye Başkanı Babaoğlu, Çıkmaz Hayvanları Arızi Bakım Evini mülakat etti

Hendek Şehremini Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü nedeniyle Hendek Belediyesi Sokak Hayvanları Arızi Bakım Evi ve Iyileştirme Merkezi’ni musahabe etti.

Babaoğlu, kaymakamlık merkezinde 15 mama evi de oluşturduklarını belirterek, “Çıkmaz Hayvanları Arızi Hizmet Evi ve Iyileştirme Merkezinde 830 can arkadaşı konuk ediliyor. Şu asıl kadar merkezimizde 500 cana kuduruk aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 can dostumuzu ise bakir yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini katıksız ortamda hissetmeleri ve güvenli benzeri şekilde yaşayabilmeleri amacıyla cansiparane çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Can dostlarımızı barınağımızda otama ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları emanet alanları olan doğaya tekrar dümbelek bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi sadece bire bir dönem değil, seçkin ahit göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: