Remzi Çayır: Esaslı strüktürel farklılık gerçekleştireceğiz

MİLLİ El Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, “Sanayiden tarıma, adaletten liyakate, eğitimden aut politikaya kadar; Türkiye’nin ve yüzyılın getirdiği gerçekler ışığında, milletimizin ve ülkemizin menfaatlerini önceleyerek esaslı yapısal fark gerçekleştireceğiz” dedi.

Milli Kere Partisi 1’inci Niteliksiz Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Başkan Remzi Çayır, insanı, vicdanı, adaleti, merhameti dışlayan sistemi hâllenmek amacıyla aynı araya geldiklerini belirterek, “Biz yarım eskimiş aynı hayalin peşindeyiz. Bu fon, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kaynaşık, mürekkep, bağımsız, mutlak, diri tıpkısı Türk-İslam coğrafyası hayalidir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifadesiyle yeryüzünde tek ayrımsız mazlum kalmayıncaya kadar, ötelenmiş kayırıcı kalmayıncaya büyüklüğünde, bu mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘KÖKLÜ YAPISAL DEĞİŞİKLİK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

“Bizim, 130 yıllık çağ dışı sisteme itirazımız, yolsuzluklara itirazımız var” diyen Çayır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adaletin patak yapılıp insanların dövülmesine itirazımız var. Adamcılığın, mülakatın değil, liyakatin mutlaka asıl kutur olması amacıyla bu keyfiliğe, karışık işleyişe itirazımız var. Borçlanarak, yiyerek, içerek, tüketerek adam olmak hesabına; kalkınarak, üreterek nema yolunu açmamız geçişsiz. Vecibe batağı altında ezilip duran bire bir toplum haline geldik. Yarını de sahne edemiyoruz. Onun üzere Milli Defa; üretim ekonomisini, üreterek büyümeyi, üreterek kalkınmayı hedefleyen bir öğün açıyor. Biz ülkemizde insanın alımlı yaşadığı, gençlerin geleceğinden bulut duymadığı, kadınların de insani yaşadığı ayrımsız gelecek kurmak içi; tuzun da koktuğu kâin sistemde bağımsız anlamda yapısal başkalık gerçekleştireceğiz. Sanayiden tarıma, adaletten liyakate, eğitimden aut politikaya büyüklüğünde Türkiye’nin ve yüzyılın getirdiği gerçekler ışığında, milletimizin ve ülkemizin menfaatlerini önceleyerek doğru strüktürel değişiklik gerçekleştireceğiz.”

?’KALKINMA PROGRAMI İLE GELİYORUZ’

Çayır, ‘Milli Nöbet’un üretim ve bereketin yolu olduğunu söyleyerek, “Biz, milli servetimizin yarıdan fazlasının yukarıdaki 5-10 bin güç arasında hisse edildiği tıpkı düzenden, adil bire bir dirimsel dağılımına geçeceğiz. Milletimizin birikimlerini, iktidar yakını ve yandaşı oligarşik gelişigüzel zümrelere değil, üretime, kalkınmaya, ülkenin ihtiyaçları ve çağın gereklerine göre planlanmış yatırımlarda kullanacağız. Dünyalık musluklarını, paradan servet kazananlara değil; üretimden kazananlara açacağız. Zaman hangi eyvah kim sanayicimize, KOBİ’lere, çiftçimize, esnafımıza aktarılması müstelzim kaynaklar, şaz nema düzeniyle servet babalarına gitmektedir. Devletten ucuza dünyalık alıp, aksiyon adamlarına, esnafa, çiftçiye, yatırımcıya faziletli faizle satanların değil; üretenin, çalışanın kazandığı bir düzene geçeceğiz. Mülk alıp satmanın değil, üretmenin kazandıracağı bire bir kalkınma programı ile geliyoruz” açıklamasında bulundu.

‘ÜRETİCİNİN, TÜKETİCİNİN YÜZÜ GÜLECEK’

Tarım politikaları üzerine mütekellim Çayır, “Türkiye benzeri ekincilik ülkesi; ama Konya büyüklüğünde toprağı olan Hollanda, dünyada yer çok tarım ürünü ihraç eden 2’nci talih. Türkiye bibi Ukrayna’dan, Rusya’dan, apayrı ülkelerden, buğday, rüşvet, yağ, şeker hastalığı, saman ithal ediyor. Türkiye 20, 30 yıl sonradan 2 şeyi konuşacak. Su ve besin. Biz Milli Kez olarak bugünden buna hazırlanıyoruz. Planlar, programlar, projeler yapıyoruz. Milli Nöbet Partisi esaslı ayrımsız tarım politikasıyla geliyor. Bu amaçla, bilimsel ekincilik, yıpranmamış ekincilik yöntemleri, üretimi artırıcı projeler hazırladık. Zirai İzleme Hikmet Sistemi’ni (TARBİL) kuracağız. TARBİL Projesi, Türkiye’nin geleceğini ve gelecekteki tarımını, kendi kendine yeten devlet değil, ürettiklerini satan bire bir mutluluk seviyelerine yükseltecek. Üreticinin, tüketicinin yüzü gülecek” diye niteleyerek konuştu.

Share: