Polisler ve torunlar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

Polisler ve çocuklar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

BURDUR – Burdur İl Emniyet Müdürlüğüne merbut Cemiyet Destekli Yazıhane Müdürlüğü vasıtasıyla çocuklara yönelik uçurtma şenliği düzenlendi. “Gençlik ile Ahali ele” adlı uçurtma şenliğinde polisler çocuklarla uçurtma uçurdu.Etkinliği 3 okuldan 100 civarında öğrenci katıldı.

Ilbay Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, “Güvenlik Umumi Müdürlüğümüzün başlattığı Yavru Dostu Polis mantığı çerçevesinde Çocuk ve Gençler Toplumsal Siper ve Destek Programı çerçevesinde zaman burada uçurtma şenliğinde çocuklarımızla polisimizin aykırı birbirlerine sevgilerini saygılarını ortaya koydukları, polisimizin toplumla birleşimini ortaya koyduğu iyice projede beraberiz. Çocuklarımıza mutlu bir gelecek diliyoruz, onların bahtiyar geleceğini birlikte inşallah polisimizle, jandarmamızla, devletimizin bilcümle gurur ve kuruluşlarıyla sağlamaya bitmeme edeceğiz” dedi.

İl Güven Müdürü Ümit Bitirik ise “Proje çerçevesinde Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü, Milli Terbiye Müdürlüğü, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Cingöz Komutanlığı bitirmiş teşkilatımız ile çalışıyoruz. Şu anda 3 okulumuzdan 100 çocuğumuz var. Antrparantez Sülale ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü Bağlılık Evleri Sitesi’nde artan kollar var. Bu kısaca üç aydır devam fail bire bir projedir. Zaman de aşamalarından biri olan Uçurtma Şenliğindeyiz. Bundan ahir etkinlikler üzere çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Göl Polis Güçleri Dinlenme Tesislerinde planlı etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Açıkgöz Komutanı Albay Mustafa Güder, öğretmenler, öğrenciler ve polisler katıldı.

Share: