Polisin çağrısına uymayan cinsel geveze olayının şüphelisi öldürüldü

İl Güven Müdürlüğü ekipleri, için “tensel ofans”, “soygunculuk”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “göz dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı bulunan H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu belirleme etti. Polislerin “tasdik ol” ihtarına ekşi nahoş, elindeki pompalı tüfekle şiddetli açarak yolcu yerine kaçmaya başladı.

HAYATINI KAYBETTİ

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini izlem eden polis ekiplerine biberli etti. Burada çıkan çatışmada H.T. vuruldu. Fenomen yerine gelen keyif ekiplerinin yaptığı incelemede H.T’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

İLK OLAYI BU DEĞİLMİŞ

“Çocuğun cinsel istismarı” suçundan sabıkası bulunduğu tamlanan H.T’nin, 27 Eylül’de kentte gerçekleştirilen seksüel çevik ve doyumluk olayının şüphelisi kendisine gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak amacıyla erkin bırakıldığı öğrenildi. Alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın yanı sıra 2008 yılında işlenen bambaşka bir cinsel cüretkâr olayının üstelik faili olduğunun belirleme edildiği ve geçen hafta, iki suçtan belde için yeniden yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EVİNDE CEBREN KALMIŞ

Aybey Mahallesi’ndeki evde hayatiyetli darülfünun öğrencilerinin, mazi sabaha cebin evlerine kar maskelenmiş ve pompalı tüfekle ayrımsız kişinin girdiğini, kendilerini tehdit ederek şeb saatlerine kadar evde kaldığını ve bilahare buradan ayrıldığını belirterek, polise başvurdukları öğrenildi. Yapılan araştırmada bu olayın da failinin H.T. olduğunun tayin edildiği ve için aynı yakalama kararının da bu suçtan muhit çıkarıldığı kaydedildi.

Share: