Öğrencilerin ürettiği oyuncaklar başat bölgesindeki okullara armağan edildi

Kastamonu’de Taşmektep Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi’nde üretilen oyuncaklar, Bozkurt ve İnebolu ilçelerindeki okullara bergüzar edildi.

Taşmektep Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi Möble ve İç Mekan Dizayn Bölümü’nde hoca, uygulayımcı ve öğrencilerinin ürettiği ahşap oyuncaklar, geçen sene yaşanan selde hayatını kaybeden işyar Ihtisas Çelikel anısına yapılan Bozkurt Ihtisas Çelikel Anaokulu ve gine ayrımsız selde İnebolu’nun Özlüce köyünde hayatını kaybeden ortaokul öğrencisi Rabia Aydemir anısına yapılan Özlüce Ortaokulu Rabia Aydemir Kütüphanesi’ne teyit edildi.

Okul Müdürü Şükrü Bayraktar, yaptığı açıklamada, Kastamonu Valisi Avni Şarap, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Taşmektep oyuncak üretim ekibi eliyle paketlenmesi yapılan 60 oyuncağı okullara teyit ettiklerini söyledi.

Oyuncakları düz çocukların mutluluğunun görülmeye ayar olduğunu belirten Çakırdoğan, “Okulumuzdaki atölyemizde ahşap oyuncaklar yapıyoruz. Tıpkı yandan da sosyal tartı projesi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Baskın felaketinde ölüm fail Milli Eğitim personelimiz Kalp Çelikel ve Rabia Aydemir öğrencimizin anısına okulumuzda üretimini yaptığımız Taşmektep Oyuncakları doğrulama ederek içtimai sıklet çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

Share: