Mızrak’tan Sivas Kongresi 103’üncü yıl etkinliklerine çağırma

Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Şanlı Cıda, 4 Ilkgüz’de düzenlenecek olan Sivas Kongresi 103’üncü yıl etkinlilerine vatandaşları davet etti.

Kayseri İl Kültür Müdürlüğü’nde 4 Eylül Pazar Günü saat 19.30’da düzenlenecek programa nereli olduğu ayırt etmeden herkesi nida eden Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Mehabetli Cıda, “Kayseri’de oturan Sivaslılar ve Kayseri’de ikamet eden tamam hemşerilerimizi 4 Eylül Münasebet haset 19.30’da İl Firez ve Turizm Müdürlüğünde yapacağımız etkinliğe nida ediyoruz. 4 Ilkgüz emreylemek; Sivas’ımızın, ülkemizin ve cumhuriyetimizin esas taşının atıldığı zaman demektir. Orada pir kararlar alınmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ü elan geçmiş ve daha sonraki şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle elgin ediyorum. Kayseri’de güçlü Sivaslılar olarak, Sivas’ımızın örfünü, adetini, kültürünü ve geleneğini neşelendirmek üzere tıpkı ceht harcama ediyoruz. Hep yönetim kurulu adına gerçekten haddinden fazla balaban çaba harcama ediyoruz” diye konuştu.

Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Mecnunca ise, “Bu program ayrımsız firez buluşması, kentlerin buluşması. Sivas’ımızın kültürünü burada yansıtalım ve yaşatalım istedik. Hemşerilerimizi, arkadaşlarımızı bu buluşmaya bekliyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Bu sunturlu gecemizde hep birlikte kaynaşalım, eğlenelim, coşalım. Cumhuriyetin temelinin atıldığı dolaşma olan 4 Ilkgüz’de bağlanak ve el birliği yerine buluşalım” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: