Maşrık Anadolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlanıyor

Şark Anadolu’daki 5 ilde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Erzurum’da Havuzbaşı Şehir Meydanı’ndaki tören, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Vali Okay Memiş’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Derece, 9. Kolordu Başbuğ Vekili Liva Nişancı Enerjik, gaziler, askeri erkan, kurum amirleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Ardahan

Ardahan’üstelik Vilayet bahçesinde planlı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende, Vali Hüseyin Öner, Garnizon Komutan Vekili Albay Ege Altınay, Şehremini Faruk Demir, sair ilgililer, gaziler ve şehit aileleri hazır bulundu.

Ilbay Öner, törene katılanlarla aynı müddet kardeş kardeş etti.

Erzincan

Erzincan’dahi ise uray hizmet binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Vali Mehmet Sirkat, Şehremini Bekir Aksun, 59. Futbolcu Yetişek Tugayı Komutanı ve Garnizon Komutan Vekili Tugay Ahmet Kasa, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Erzincan Adli Egemenlik Doğruluk Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Binali Sebep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akış Levent, siyasi parti temsilcileri, çalım müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Ağrı

Ağrı’dahi Abide Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene, Vali Osman Varol, İl Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, şehir protokolü, hava amirleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Kars

Kars’ta birlikte Hükümet Konağı önündeki törende, Ilbay ve Uray Başbuğ Vekili Türker Öksüz ile 14. Mekanize Yaya Tuğgeneral ve Garnizon Komutanı Liva Melik Tunç, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Programa, çeşitli kurumların yönetici ve temsilcilerinin yanında öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Share: