Kütahya haberi! Icra Vekili Aristokrat, Kütahya’da AK Tümen Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde çok iri sıkıntılar çekti, haddinden fazla nazik dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın geçmiş dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla birlikte bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmadık bire bir konsepti ortaya koydu. Yalnız terörle savaş değil ayrımsız zamanda teröristle mücadeleyi bile ortaya koydu.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen DOĞRU Öğür Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin teferruatlı zamandır süren terörle mücadelesinde nazik bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda nazik tecrübeler ortaya koyduklarını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Türkiye sakat Türkiye değil. Olur, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin bir lahzada ötesindeki, hat ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, tıpkı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, önceki dönemlerinde haddinden fazla iri teessürat çekti, haddinden fazla büyük dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın geçmiş dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede yepyeni bire bir konsepti ortaya koydu. Yalnız terörle savaş değil benzeri zamanda teröristle mücadeleyi de ortaya koydu. Şayet Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı ne Zeytin Dalı Harekatı’nı hangi Sulh Pınarı Harekatı’nı ne Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi de bugünkü El Kilit ve gayrı operasyonları ne Türkiye’nin içerisindeki Ermiş operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Ama Türkiye bozuk Türkiye değil. Zira 21’inci asrın esasen itibaren ortaya koyduğumuz bir emir var: Kül müstakil bir Türkiye. Şişman Türkiye, işlek Türkiye, kişi göbeğini özlük kesebilecek kabiliyetli olan tıpkısı Türkiye.”

“Yıldırı örgütüne vesile bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar”

Bugün Cumhur İttifakı’yla tıpkısı iradeye, ayrımsız noktaya gittiklerini vurgulayan Aristokrat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini yıllarca yenmek isteyen eski dönemdeki siyasetçilerimize okazyon vermeyenlere temerrüt bir şekilde hangi yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Doğu ve Güneydoğu’nun makus talihini birlikte yendiler. Terör örgütüne fırsat bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları bilerek yapmıyorlar. Misil yok. Hava Meydanı yok. Hastane bulunmayan. Karı merkezi namevcut. Spor sahası namevcut. Mukassem yollar namevcut. Otobanlar bulunmayan. Üniversiteler namevcut.’ dedirtmedi. Bu takım Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare seçme yerini kalkındırıyor. Terör örgütlerine, Türkiye’yi haricen tetkik etmek isteyen tek kimseye fırsat vermediler. Çünkü akıllıcasına buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Biz Müslüman’ız. Tığ birbirimizin kardeşiyiz. Hep müminler, hep inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak başka türlü felaketlerle yüz yüze geliriz. Tığ bunu terennüm etmek zorundayız. İyilikleri söylemek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz çabucak Türkiye’ye üçkâğıt isnat etmek amacıyla bir şişman mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Cenabıhak’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Biz Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonraları Allah şans edecek, dünyaya al vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında aynı bir tane terörist kalmayacak”

Icra Vekili Soylu, Ermiş Kuşatma operasyonlarına ismini veren Ermiş Bülbül’ün, Jandarma Astsubay Mümessil Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına belen fail Soylu, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’üstelik varız, Amanos’ta varız, Erzurum’bile varız, Bingöl’da varız, Elazığ’da varız. Temas yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi meydan okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bilcümle medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi çalmak istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza izin etmiyorlar. Deminden size söylüyorum. Evet Karadeniz’birlikte onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi bir şeye sevk etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Cenabıhak’ın izniyle tıpkısı bir tane terörist namevcut. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çemçe-Madur tertemiz. Amanoslar tertemiz. Erzurum arı sili. Bingöl arı sili. Erzincan arı sili. Tanrı şans edecek, 29 Teşrinievvel 2023’te benzeri kardeşiniz kendisine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı kendisine, Tayyip Erdoğan’ın defa arkadaşı kendisine söylüyorum, Tanrı bize baht edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak arı sili olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi arı sili olacak. Ülkenin dağlarında aynı bir tane yıldırıcı kalmayacak.”

“Bu millet, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun üstelik teyit etmez”

Aristokrat, Türkiye’dahi akıbet 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı üzere eğer imkanınız varsa, şayet gani yönetiyorsanız, eğer Tayyip Erdoğan kabil yaşayan bir lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Şehir hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 hava meydanı yapabilirsiniz. Dünyanın sunu büyük havalimanlarını yapabilirsiniz. Vakıa Avrupa yapamıyor da. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi dirilik edildi. Çöp yapamıyorlar. Bunlara 3 koyun verseniz güdemezler, kaybederler. Doğrusu Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu kavim, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak de konfirmasyon etmez, onu de yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar eksantrik bir işi gerçekleştirdi. O da şu; Türkiye’bile nazik tıpkısı anlayış devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini tabir edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 yıl önceye getirin bütün beraber. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonra neredeyse herkesin konusunda tıpkı anormal gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti neden seviyoruz biliyor musunuz? Tığ bu milletin parçası olmaktan münasebet saygınlık duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla bu arada yaptırmayı sağlayanlara alın 15 Temmuz’bile milletin adamına sahip çıktıkları üzere demokrasiye eş çıkacağız. İkinci asrın hakeza bire bir cinayetle buluşmasına izin etmediler. Allah bu milletten razı olsun. Allah iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: