Komutan Şenlikoğlu, 2022 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendirdi

Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, geride bıraktıkları 2022 yılında yaptıkları icraat hakkında tafsilatlı bilgiler verdi.

Önemli çalışmalara imza attıklarını anlatım eden Şenlikoğlu, 2022 yılı içerisinde; Plajlar Bölgesi, Iş Caddesi, Çıtlakkale Bilgelik Evi ve Kumyalı Vukuf Evi projelerini halkın hizmetine sunduklarını, Aksu Açıkça Hayat Evi, Sokakbaşı Projesi, Doğu Park ve Galericiler Sitesi, Kavim Bahçesi, Uzuncakum Balıkçı Barınağı ve Akarsu Ürünleri, SUTAŞ Atılmış Akarsu Projesi, Kale Kentsel Dönüşüm, Fatih Caddesi Yenileme projelerinin dahi startını verdiklerini söyledi.

Altyapı ve üstyapı yatırımlarının üstelik çabukluk kesmeden sürdürüldüğüne özen çeken Şenlikoğlu, 32 bin titrem (39 km) asfalt çalışması yaptıklarını, şehirdeki park sayısı 75’e yükselttiklerini, 2 bin 600 metre mamure yolu açtıklarını, 2 bin metreküp taş cidar çalışması, 5 bin 500 metreküp betonlama ve beton kat çalışması, 1100 metre demirli beton götürüm duvarı, 2000 metre ferforje montajı, 1200 metre lento çalışması, 54 bin metrekare parke misil ve yaya kaldırımı çalışması, kanalizasyon, yağmur suyu ve içmece suyunda dahi bütün 24 bin metrelik emek yapıldığını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, ‘Vizyon 2028’ misyonuyla göreve istekli olurken vaat ettikleri tüm projeleri şehre vermek üzere geceli gündüzlü çalışmaya bitmeme ettiklerini belirterek, “Güzelce şehrimiz Giresun’umuzda bulunmaz vatandaşlarımızın hizmetkarı olduk. Bunun amacıyla gururluyuz ve az çok mutluyuz. Tığ tek fon satmadık. Yapacağımız projeleri halkımızla paylaştık. Bu projeleri dahi vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya bitmeme ediyoruz. Giresun’umuzun çevre iller ile yarışabilir tıpkısı arkaç gelmesi için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Hamdolsun bu konuda epey nöbet aldığımız cepheli nötr herhangi bir ittifak vasıtasıyla dillendiriliyor. Bu şehri geliştirmeye, değiştirmeye ve güzelleştirmeye kararlıyız” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, “Giresun’umuza yakışan projelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor tevessül etmek, vatandaşlarımızın bu projelerimizden memnuniyet duyuyor olması bizlerin yaptığı işteki mutluluğunu ve Giresun üzere çalışmanın esaslı gururunu yaşatıyor. Türkiye Yüzyılı’nda Giresun’umuzu güzelleştirmeye ve hak ettiği noktaya döşemek amacıyla cümle ekibimiz ve ikili ilişkilerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu projelerimizin gerçekleşmesinde özellikle Cumhurbaşkanımız tevessül etmek üzere ait Bakanlarımıza ve Giresun’birlikte taş konusunda taş koymaya gayret fail herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. – GİRESUN

Share: