Kastamonu haberi… Kastamonu’da düğündeki yemekten yiyen güveyi ve davetliler hastanelik oldu

Kastamonu’bile düğündeki yemekten yiyici damat ve davetliler hastanelik oldu

Kastamonu’dahi düğünde yedikleri yemekten 31 güç zehirlendi

KASTAMONU – Kastamonu’üstelik düğünde ağırlama edilen yemekten yedikten sonradan rahatsızlanan 31 kişi, azık zehirlenmesi şüphesiyle otama altına makbuz. Düğündeki yemeğe 200 civarında davetlinin katıldığı öğrenilirken, yemekten yiyen damat dahi zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde Akgüney ve Doğanören köylerinde planlı düğünde izzetüikram edilen yemekten yiyici davetlilerden 31 can, ayrımsız müddet sonraları rahatsızlandı. 13’ü çocuk olmak amacıyla 31 kişinin fenalaşması üstüne olay adına çokça sayıda keyif ekibi ve cankurtaran atıf edildi. Davetlilerden bazıları ambulanslarla, bazıları bile hususi araçlarla İnebolu Mehabet Hastanesine kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan 31 kişinin tedavilerine başlandı. Düğüne 200 civarında davetlinin katıldığı ve izzetüikram edilen yemekten yedikleri öğrenildi. Düğüne memleket dışından gelen çok sayıda davetlinin dahi, evlerine kesilmek üzere çıktıkları yolda fenalaştıkları ve sunma mail hastanelere başvurdukları belirtildi. Olayla ilişik soruşturma devam ederken, İnebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri dahi yemekten camekân aldı.

Öte yandan düğünde yedikleri yemekten zehirlendikleri melhuz davetlilerden halen İnebolu Fehamet Hastanesine müracaat edenlerin olduğu öğrenildi.

Ayrıca eloğlu Mehmet Akgün birlikte tavuklu pilavdan yedikten sonra fenalaşması konusunda İnebolu Çap Hastanesine kaldırıldı. Burada önce müdahalesi yapılan eloğlu Mehmet Akgün’ün durumunun ciddiyetini koruması üzerine Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine sevk edileceği belirtildi.

Gelin Murat Demirtaş’ın babası Erdoğan Demirtaş ise, “Neyin hangi olduğunu bilmiyoruz. Pilav dokunmuş gibi bire bir genişlik var arasında. Pilavda tavuk vardı, o dokumalı sanırım. Düğünde genişlik bir iki 200-250 hayat vardı, kâffesi dahi yemekten yediler. Damadın durumu az buçuk daha gösterişli” diyerek konuştu.

Düğünde yedikleri yemekten zehirlenen çağrılı, “Köyümüzde dernek vardı. Düğünde tavuk ile pilav yedik. Ondan sonradan midemiz bulandı ve istifra ettik. Şu anda az buçuk iyiyim, düğün epey kalabalıktı. 200’den aşkın birey vardı. Ön köylerden gelen haddinden fazla sayıda emanet vardı. Kâffesi benzeri köyde birleşti” dedi.

Share: