Kamulaştırılan binalar biricik yegâne yıkılıyor

Yüreğir Belediyesinin yön bağımlılığı ile mücadelede Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde 7 bin metrekare alanda başlattığı tahavvül çerçevesinde kamulaştırılan binalar bir tane biricik yıkılıyor. Katabolizma çalışmalarını durumunda inceleyen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Haddinden Fazla geçenlerde burada Yüreğir’in en fena hâlde parklarından biri yükselecek. Huzuru, sükünu, saf çevreyi sağlamış olacağız” dedi.

Yüreğir Belediyesi, adı sıkça yön bağımlılığı ve maden haberleri ile gündeme gelen Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde olumsuzlukların giderilmesi ve elan zinde bir dirim alanı için tahavvül hamlesi başlattı. Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile işbirliği halinde başlatılan inkılap çerçevesinde 7 bin metrekare alanda 58 adalet sahibi ile görüşülerek 38 lüp yıkımı gerçekleştirilecek. Aralarında husus bağımlılarının kullandığı metruk binaların birlikte bulunduğu bölge yeşil alana dönüştürülecek.

Hak sahipleri ile neva sağlanan binaların yıkımları başladı.

Mahalleye her an yadımlama çalışmalarını yerinde inceleyici Başbuğ Fatih Mehmet Kocaispir, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, maalesef acı benzeri topluluk alışkanlıkların hareket ettiği, madde bağımlılığının olduğu ve mahalle sakinlerimizi üstelik erinçsiz fail tıpkı ortamın yeşil alana dönüştürülüp Yüreğir’e ve Adana’mıza domuzuna benzeri otopark kazandırılmasıyla ilgilendiren tıpkı çaba içindeyiz. Burada kestirmece 7 bin metrekarelik benzeri alanda 58 türe sahibimiz ile helalleşerek bu bölgenin yıkılması ile ilgili mücahede yaptık. Şu anda bunun ilk adımı olan yıkımı gerçekleştiriyoruz” diyerek konuştu.

Mahalle sakinlerinin da desteği ile dönüşümün acul aynı şekilde gerçekleşeceğini tamlayan Başbuğ Kocaispir şunları kaydetti:

“Cenabıhak şans ederse buradaki kardeşlerimizin desteği ve işbirliği ile onların de hakkını gözeterek 38 evin yıkımını gerçekleştireceğiz. İnşallah çok geçenlerde burada Yüreğir’in sunu sunturlu parklarından biri yükselecek, huzuru, sükünu, temiz çevreyi sağlamış olacağız. Gayemiz temiz, huzurlu ve bahtiyar ayrımsız Yüreğir. Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” – ADANA

Share: