Kağızman’da terör örgütüne müteveccih operasyonda 2 in ve 21 barınak imha edildi

Kars’ın Kağızman ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 2 mağara ve 21 barınak imha edildi, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince, ilçenin kırsal kesimindeki Çemçe-Madur bölgesinde, örgütün kış üstlenmesine müteveccih 24-27 Teşrinievvel 2022 tarihleri ortada “Şehit Açıkgöz Leşker Halit Akyol Operasyonu” gerçekleştirildi.

Planlı ve düzenci tıpkı çalışmayla düzenlenen cerrahi müdahale çerçevesinde asayiş güçlerince yapılan yerey aramasında teröristlerce makbul 2 mağara ve 21 sığınak belirleme edildi.

Mağara ve sığınaklardaki aramalarda, 2 kaleşnikof yaya tüfeği, birer acı misak tüfeği, bixi makineli ve M-16 yaya tüfeği, 3 bazuka, 558 fişek, 1 antitank roketatar mühimmatı, 1 antipersonel roketatar mühimmatı, 7 halk bombası, 2 roketatar irsal fişeği, 1 basık soy halk yapımı patlayıcı anahtar sistemi, 1 kilogram TNT kalıbı, 72 şişman tombul, ayrışık hayat malzemesi ve çokça sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Ele geçirilen mağara ve sığınaklar ve tutamak niteliği taşımayan malzemeler imha edildi.

Açıklamada, halkın dirlik ve güvenliğinin sağlanması üzere kent genelinde teröristlere müteveccih operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

Söz konusu barınak ve mağaraların teröristlerce etraflı süredir kullanılmadığı anlaşıldı.

Share: