İzmir evcil haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Zihayat Kadınlar Projesi’ne Karışma Oldu

Türkiye’de eğitimde ve istihdamda vadi alamayan güre kadınların konuşu ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Taze Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi üstelik CV Bank Birimi ile karışma oldu.

“İnsana şayan hareket ve hesaplı tahaccüm” hedefiyle yola çıkılan proje, Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hisse senedi birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı aracılığıyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçucu iklim seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Konfedere Milel Kalkınma Programı İzmir Düzlük Program Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Istem Karaarslan, Mücahede ve Içtimai Asayiş Bakanlığı İstihdam Politikaları Vahit Uzmanı Esra Sermin Dede, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düzlük aldığı ekip Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde yoklamak için Gaziemir Belediyesi’ne müzakere etti. Kadro, Gaziemir Belediyesi Matbuat Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilgin ile görüştü. Görüşmenin peşi sıra Gaziemir Şehremini Halil Ardıl’nın birlikte onaylama vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Şehremini Halil Ardıl üstelik kadının toplumsal hayatın seçkin alanında bulunması amacıyla çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın da hele bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Birleşmiş Milel, Sabancı Vakfı kabil koca kurumlar aracılığıyla bile görülmüş olmasından iri sevinme duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler amacıyla CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile imdi kadının eğitim ve gelişim olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Âlim ise bu projede düz almaktan öz saygı duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, temas sabık dönüş çıktı vatandaşımızın hisse senedi sahibi olması için balaban bir aracılık görevi görüyor. Hem iş verenle hem de hareket arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran tıpkı gurur olduk. Belediyedeki ekibimizin de özveren çalışmasıyla averaj her kamer 100 vatandaşımızı, sonuç 16 ay süresince bin 620 vatandaşımızın iş sahibi olmasına delalet ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Uluslar Programı marifetiyle üstelik görülmüş olmasından nazik mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Tüvana Kadınlar Projesi’ne eke katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: