Isparta haberi! Rutubet ile Moğolistan’ın Darkhan belediyeleri cömert site anlaşması imzaladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin koordinasyonunda Moğolistan’ın Darkhan Belediyesi ile Balıkesir’in Gönen ilçe Belediyesi arasında cömert kent protokolü imzalandı.

Nem Şehremaneti Başkanlığı Derinti Salonu’ndaki tören öncesi Uray Başkanlığı makamında tıpkı araya gelen heyetler, Nem Belediyesinin kentsel inkılap çalışmaları, site bölgesindeki sanayi ve zirai üretim faaliyetleri üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

İmza töreninde mütekellim Rutubet Şehremini İbrahim Badik, bu protokolle kültürel ve hesaplı ilişkileri ihya fırsatlarını ahi site projeleri kapsamında genişlettiklerini söyledi.

Ördek, “İki site ortada kültürel, sosyal ve kamusal girişimlerin gelişmesi için ülkelerimiz arasında köprüler kurulmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Belirlediğimiz misyon; uluslararası ilişkileri imar etmek, kültürel ve içtimai alanda bağlar bina etmek ve böylelikle iki uray arasındaki bağları güçlendirmektir.” dedi.

Darkhan-Uul Büyükşehir Belediye Başkanı Azjargal Boldbaatar bile ortalık arasında atılmış bu adımdan sonuç mertebe bahtiyar olduklarını dile getirerek, eğitim, kültür başta tevessül etmek amacıyla düğme yatırımlar da dahil bir nice alanda teşrikimesai yapmayı planladıklarını anlatım etti.

Tören, Ördek ve Boldbaatar vasıtasıyla protokolün imzalanmasıyla tamamlandı.

Tören sonrası Badik vasıtasıyla Boldbaatar, Darkhan Belediye Başkanı Tulgaa Togtsaıkhan ve murahhas gök bilimi yetkililerine Nem iğne oyası, Nem baldo pirinci, benzin ürünleri, Gönenli hikayeci yazar Ömer Seyfettin’in hikaye koleksiyonu ile değişik hediyeler ikram edildi.

Share: