Icra Vekili Aristokrat: Belediyelerle ilişik yıldırı örgütlerine neler yapıldığını açıklayacağım

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, “Hep mehabet bilgileriyle ve belgeleriyle bu arada, Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi dahil başlamak amacıyla bütün belediyelerle ilgilendiren terör örgütlerine neler yapıldığını açıklayacağım” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, TBMM Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’nda, bütçe görüşmeleri sırasında cesim açıklamalarda bulundu. Aristokrat, ” PKK’nın yönettiği belediyelere elbette terör örgütleri sızmış ve orayı yönetmişlerse acep farklı belediyelerde böyle tıpkısı genişlik bahis konusu mudur diye yaptığımız değerlendirmede benzeri sonuca ulaştık” ifadesini kullandı.

Konuyla ilgilendiren gelecek hafta basın toplantısı düzenleyeceğini duyuran Icra Vekili Soylu, “Bilcümle azamet bilgileriyle ve belgeleriyle bu arada Sazak Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi karışma tutmak için bütün belediyelerle ilgili yıldırı örgütlerine neler yapıldığını açıklayacağım” diyerek konuştu.KİM KÜRT DÜŞMANI?HDP’li milletvekillerinin, ‘Kürt düşmanı’ eleştirilerine yanıt veren Soylu, “Biz Kürt düşmanıyız anca mi? Kürt Düşmanı Ki? Çocukları 6 yaşında, 9 yaşında, 10 yaşında dağa çıkarıp eline boyca kaleşnikof veren mi Kürt düşmanı? Çocuklar okusun sarıklı olsun, mühendis olsun, hekim olsun diye niteleyerek hep dünyanın egemenlerini karşısına alanlar mı? Hangi Kürt kardeşimizi incitecek benzeri meze söyledik? Bizim bir tane kırmızı çizgimiz vardı, o bile terördür” ifadelerini kullandı. ‘BÜTÜN SEÇİMLER BİR ECRİN’İN HAYATINA KIYMET DEĞİLDİR’

Vekil Aristokrat, yıldırı saldırısı ile ait ‘seçim startı verildi’ şeklindeki söylemlere da kaba tepki göstererek, “Bu caniliktir, bu şeytanlıktır. Hakeza bire bir öz tür mi? Bütün intihabat benzeri Ecrin’in hayatına fiyat değildir, bu büyüklüğünde kıytırık. Bütün intihabat benzeri Ecrin’in hayatına kiymet değildir” açıklamasında bulundu.

Share: