Hakkari’de nesir edilecek çağdaş mezbahanın temeli törenle atıldı

Hakkari Belediyesince, 1500 metrekare alana nesir edilecek, aynı anda 20 büyükbaş ve 120 küçükbaş hayvan kesiminin yapılabileceği mezbahanın temeli törenle atıldı.

Hakkari- Van kişmiri yolundaki Depin bölgesinde yapılacak mezbahanın esas atma töreninde konuşan Vali ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, kentin çehresinin yatırımlarla değiştiğini söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların desteğiyle kentte seçme alanda ciddi yatırımların yapıldığını tamlayan Akbıyık, şunları aktardı:

” Herhangi Bir zaman bakir benzeri hizmetin temelini atıyoruz. İlk geldiğimizde Hakkari 2020-2023 Değişim Dönüşüm Programını hazırladık. Bu programda 30’a yakın proje vardı, bunları büyük oranda gerçekleştirdik. Şişman finansman müstelzim birkaç işimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte onlar birlikte tamamlanacak. İnsanlar dolgun nakil üstüne çok bahtiyar şu dakika. Hakkari rastgele gün henüz yaşanabilir, henüz bahtiyar, elan modern, daha iyice bire bir site olma amacında ilerliyor. Hakkari’nin ihtiyaçları haddinden fazla. Bunlarda mahsus bire bir traksiyon, program ortamında giderilecek. Kesimevi üstüne dokunaklı sıkıntılarımız vardı. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız destekle yapmaya başladığımız bu tesisle söz konusu sorunu gidereceğiz. Burada tıpkı anda 120 küçükbaş, 20 kocabaş efsanevi kesilebilecek.”

DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı Ulu İhsan Yavuz bile Reisicumhur Erdoğan’ın selamını ileterek, eksiksiz illeri gezdiklerini tabir etti.

Bugün üstelik Hakkari’da bulunduklarını ve haddinden fazla adamakıllı karşılandıklarını dile getiren Müşkül, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarla çalışmalar yaptık. Burayı anlamaya çalıştım. Fikirlerimizi çapraz beyan ettik. Gitmeden ilk de temel atma töreninde sizlerle aynı arada olmak benim için imtiyazlı aynı husus oldu. Sayın Valimizi Sakarya’dan üstelik tanıyorum. Orada de fariza yaptı. Oradaki emekleri üzere teşekkürname ediyoruz. Anlaşılan ki deminden burada elan ayrımlı, daha derin, henüz doğru emekler ortaya koyuyor ve icraatlara, yatırımlara şalter oluyor. 140 milyon borç bayılmak hususi aynı molekül, 110 milyon kabilinden tıpkı envestisman yarmak adamakıllı benzeri madde. Galiba kim arkası bile ati. İyi yatırımlar olacak. Çokça henüz dahası olacak, haddinden fazla gelişecek, dönüşecek. Çokça hususi, çokça iyicene şeylere imza attık ulus adına ama milletimiz elan fazlasını hak ediyor. İnanıyorum ki bunu bütün birlikte gerçekleştireceğiz.”

Uray Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek’in projeyle ilgilendiren vukuf vermesinin peşi sıra kurban kesimi ve dualarla mezbahanın temeli atıldı.

Törene, YANLIŞSIZ Öğür Kahramanmaraş Saylav Ahmet Özdemir, Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kaza ve yer şehremaneti başkanları, AK Tümen İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, gurur amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: