Gençlerbirliği’nin güre yeteneği Ahmet Ardıl Tuzcu iddialı konuştu Açıklaması

Gençlerbirliği’nin altyapısında yetişen ve yeteneğiyle takımın ati vadeden oyuncuları ortada yer kayran Ahmet Arda Tuzcu, “Bu 6 haftalık çevrim benim üzere fragmandı, film esas artık başlıyor.” dedi.

Gençlerbirliği’nin zihayat yeteneği Ahmet Ardıl Tuzcu, yaptığı açıklamada, gösterişli ve tafsilatlı tıpkı yanlışlık döneminden sonra tekrar sahalara dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Böylesi tıpkı sakatlığın arkası sıra yeniden eşkal sancımak gerek istemez biraz zaman gerektiriyor. Bunun sıkıntısını yaşadım ve yaşamaya de bitmeme ediyorum. Ligin 6 haftalık periyodunda tamam istediğim performansı gösteremedim. Bu 6 haftalık zaman benim için fragmandı, film esas daha çok başlıyor. Bundan sonraki süreçte takıma elan aşkın katkı sağlayacağıma inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarını bile bu doğrultuda bitmeme ettirdiğini dile getiren 20 yaşındaki oyuncu, “Çabucak kulüpteki çalışmalarla yetinmiyor takımdan ayrı, hususi hocalarla üstelik ferdî antrenmanlar yapıyorum. Model durumumu tıpkısı girişim henüz müstakbel içki içmek amacıyla çekişme veriyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Hakemlerin ve bireysel hatalarımızın kurbanı olduk”

Sezon başında takım adına haddinden fazla ferah ve bereketli aynı dinlenme kampı dönemi geçirdiklerini vurgulayan Ahmet Ardıl, şöyle bitmeme etti:

“İyi tıpkısı kamp dönemi geçirdik. Ihtimal oynadığımız hazırlık maçlarında nüsha anlamında mebzul bire bir sonuç alamadık ama takım oyunu anlamında çokça başarılıydık. Birçoğumuz Gençlerbirliği altyapısından geldiğimiz üzere birbirimizi tanıyan kişileriz. Senelerce alay malay antlaşma geçirdik ve geçirmeye birlikte devam ediyoruz. Birbirimizin nelerden hoşlandığını, nelere sinirlendiğini ve kayran içerisinde neler yapacağını süfli yukarı biliyoruz. Zaman başında transfer yasağımız olduğu amacıyla belki bizlere güvenilmiyordu amma oynadığımız 6 haftada tığ bu güveni oluşturduk. Takım adına henüz fazlasını yapacağımıza inanıyorum. Belki haddinden fazla benzeri nokta toplayamadık amma yenildiğimiz ve berabere kaldığımız maçlarda dahi rakibe tek şekilde dal eğmedik. bazen hakemlerin arada bir dahi ferdî hataların kurbanı olduk.”

“Kenetlenmek kayıt”

Gençlerbirliği’nin Cumhuriyetle benzer haddinden fazla iri ayrımsız pakt ve zümre olduğunun altını çizen kanat oyuncusu, “Rastgele camiada olduğu üzere bu camianın bile tabiatıyla birtakım sıkıntıları olacaktır. Bu sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Yönetim, yandaş, oyuncular yerine bizler ve bilcümle personel buna inanırsa bilcümle gelişigüzel pir günleri göreceğiz diyerek düşünüyorum. Amma öncelikle Gençlerbirliği’nin paydaşları olarak hepimiz bir tane bir yürek adına kenetlenmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Ardıl, üç hafta maç oynamayacak olmalarının takımı müspet etkileyeceğini belirterek, “Milli takım arasıyla birlikte haftayı mösyö geçirecek olmamızın takıma müspet yansıyacağını düşünüyorum. Hem 6 haftanın yorgunluğunu ve stresini üzerimizden kovmak, eksikliklerimizi bitirmek hem da sakatlıkları kâin başta Muhammed ağa atılmak üzere oyuncuların takıma gine dönmeleri namına müspet olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Ailem genişlik şişman destekçim”

Sunma pres anlarında ailesinin desteğini aldığını belirten canlı aktör, maçlardan sonraları babasıyla telefonla dahi olsa tıpkı kıymetlendirme yaptığını aktardı.

Babasının tıpkısı futbol aşığı ve Gençlerbirliği sevdalısı olduğunu tabir eden Ahmet Ardıl, şunları kaydetti:

“Babamın fikirleri ve tavsiyeleri benim amacıyla çokça koskocaman. Maçlardan sonraları üstelik lahzada babamı arar onun fikrini alırım. Her devir objektif davranır ve hatalarım varsa alelacele söyler. Hatalarımdan ders çıkarmam üzere çabalar. Derhâl hızlı hızlı herhangi bir maçıma dahi gelmeye meşgul. Gelemezse kategorik televizyondan izler. Altyapı döneminde de bütün maçlarımıza gelirdi. Hiç unutmam keder oynadığım bir karşılaşma sonrası bana ‘İstemiyorsan futbola aylamak zorunda değilsin!’ diyerek benzeri uyarıda bulunmuştu. O aktarılma için bu cümle beni kendime getirmişti. Ailem benim yer şişman destekçim.”

Share: