DOĞRU Parti’li Şeker Hastalığı: “Kocaeli Belediyesi tarım ve hayvancılığa 142 milyon liralık destek sağlayacak”

AK Tümen Kocaeli Saylav İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, önümüzdeki ekincilik sezonunda ekincilik ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla 142 milyon liralık bindi sağlayacağını söyledi.

Şeker Hastalığı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2019’dan bu yana çiftçilere verdiği desteği anlattı.

Belediyenin çiftçilere, tezek amacıyla 30 milyon lira, akaryakıt üzere 19 milyon lira, ağızotu bitkileri tohumu üzere 22 milyon lira, merdiven naylonu için 5 milyon lira, çağdaş tavhane kurulumu için 1 milyon 500 bin teklik, kümes hayvanı ve ekipmanı üzere 1 milyon liralık, arıcılık için 534 bin liralık, semere fidanı ve desteği için 1 milyon 200 bin teklik bindi verdiğini kaydeden Şeker, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki ekincilik sezonunda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için 142 milyon liralık bindi sağlayacak.” dedi.

Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çiftçilerin sağlık düzeyini artırmak ve zirai kalkınmaya bindi çıkarmak üzere, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi’ni hayata geçirdiğini anlatım etti.

Projeyle belediyenin, 2022 yılında 1140 dönüm alana 4 milyon biberiye, tıbbi nane ve kovan otu fidesi kadar tıbbi ve aromatik bitkilerin dikimini gerçekleştirdiğini belirten Şeker, bu sayede çiftçilere 65 milyon lira bindi verildiğini belirtti.

Share: