Büyükşehir’den Savaştepe’ye 75 milyonluk akarsu yatırımı

Büyükşehir’den Savaştepe’ye 75 milyonluk su yatırımı

Büyükşehir, Savaştepe’yi kesintisiz ve mıhlı içmece suyuyla buluşturacak

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe’da 75 Milyon lira içmece suyu yatırımını hayata geçiriyor. İlçe Merkezi ve Sarıbeyler Mahallesi’nin ömrünü tamamlamış içmece suyu hatlarını yenileyecek olan Büyükşehir, ilçeyi; kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli içme suyuyla buluşturacak yatırımın temelini attı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; şehrin dört bir yanına metin, saf ve selis içmece suyu duyurmak üzere çalışmalarını sakır sakır sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraki Balıkesir Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi Umumi Müdürlüğü (BASKİ), Savaştepe İlçe Merkezi ve Sarıbeyler Mahallesi’nde kâin kâin içmece suyu hatlarının hesaplı ömrünü tamamlaması ve vatandaşların ihtiyaçlarını sağlayamaması konusunda yenilemek amacıyla kolları sıvadı. ‘Savaştepe Merkez ve Sarıbeyler Mahallesi İçme Suyu İnşaatı Yapım İşi’ dahilinde ilçeye, 75 Milyon Türk Lirası yatırımda bulunacak olan BASKİ, ilçeyi selis ve birinci sınıf içme suyuyla buluşturacak. Bu alanda; 94 bin 510 metre içmece suyu kanalizasyon hattı, bin 877 skor sürdürümcü bağlantısı, bin metreküplük içme suyu deposu yapımı ve antrparantez 3 nüsha içme suyu deposu ile 15 adet terfi merkezinin de revizyonu yapılacak.

Savaştepe yatırımlarla hava merkezi olacak

Törende mütekellim Komutan Yücel Yılmaz, Savaştepe’nin kendileri üzere çok makro olduğunu ve yaptıkları rastgele yatırımın ilçe amacıyla çok fena hâlde olacağını söyleyerek “İçme suyu hattını sunma çabuk şekilde bitirip, sulama sezonuna yetiştireceğiz. Savaştepe’nin önü kategorik. Tevhit Uran Bölgesi’nin gelişmesi sunu haddinden fazla Savaştepe’ye yarayacak. Orada 2024’ten itibaren 45-50 bin gönül çalışmaya başlayacak, yıllardır sonsuz yolu de bitiriyoruz. Konutlar, hareket yerleri birçok saha hareketlenecek. Savaştepe, gitmek üzere tercih edilen bire bir meydan haline gelecek. Kere bittikten sonraları, buradan Tevhit Endüstri’nin kapısına gelmek 10 zaman olacak. Biz, yatırımlarımız planlayarak düzgün bir şekilde yapıyoruz” dedi.

Savaştepe’ye yatırımlar bitmeme edecek

Şehrin seçkin köşesi amacıyla sabahlara büyüklüğünde çalıştıklarını rapor fail Başkan Yücel Yılmaz “Bandırma ve Erdek’in arıtmasını şüphesiz yaparız. Ayvalık, Erdek, Bandırma henüz fazla su faturası ödüyordu, onları zahir aşağıya düşürürüz derken çalışmalarımız birileri tarafından takip ediliyor ve halkın teveccühü görülüyor. Cumhurbaşkanımız geldiğinde 34,5 Milyar liralık 3,5 yılda yapılan yatırımların açılışını yaptık. Yatırımlarımız devam edecek; Savaştepemiz’e, Sarıbeylerimiz’e ve ülkemiz amacıyla hoş aynı envestisman olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

Savaştepe Şekil ve Sarıbeyler Mahallesi İçme suyu İnşaatı Ana Atma Töreni’ne, Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan’ın beraberinde; SELIM Parti Genel Başkan Yardımcısı ve bir zamanda Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, DOĞRU Öğür Balıkesir Milletvekilleri; Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Savaştepe Belediye Başkanı Turan Şimşek, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, DOĞRU Parti İl ve İlçe Teşkilatları, sedir üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Share: