Beylikdüzü’nde Kültür Görüşme Sezonu Açıldı

Beylikdüzü Atatürk Ekin ve Konferans Merkezi (BAKSM), 9-27 Ekim beyninde  sanatseverler amacıyla birbirinden değişik oyunlara karı sahipliği yapacak. BAKSM sezona, dallar amacıyla 8 Ilk Teşrin’üstelik Kırmızı Antetli Kız oyunu ile, yetişkinler amacıyla dahi 9 Ilk Teşrin’üstelik Rutkay Eren’in yönetip oynadığı 1984 Iri Denetleme ile perde açacak.

Beylikdüzü’nde hars laf sezonu başladı. Beylikdüzü Atatürk Ekin ve Tekellüm Merkezi (BAKSM), teşrinievvel ayında bir nice sanatçıyı Beylikdüzü’nde ağırlayacak. Bu ay, sanatseverler tiyatroya doyarken torunlar de Kırmızı Başlıklı Kız, Kral Şakir ve Çizmeli Kedi’nin de aralarında bulunduğu çokça sayıda piyes ve filmi izlem fırsatı bulacak. Genco Erkal, Rutkay Ermiş, Behzat ve Süheyl Uygur, Oya Başar ve Fırat Yâr’ın bile aralarında bulunduğu kebir adlar firez görüşme etkinliklerinde izleyicilerle buluşacak.

BAKSM BİRBİRİNDEN ADLI İSİMLERİ AĞIRLAYACAK

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde, 9 Teşrinievvel Iş günü George Orwell’in adli eserinden uyarlanan ‘1984 Büyük Bakı’ isimli oyun oyunu sahnelenecek. Adli sanatçı Rutkay Aziz’in yönetip oynadığı seyir oyunu 20.30’üstelik başlayacak. 12 Ilk Teşrin Çarşamba haset hikayeye türkülerin, deyişlerin zevcelik ettiği tıpkısı türkü müzikali olan ‘Gelin Biliş Olalım’la Fırat Tanıdık, seyirciye, tıpkısı Abdal hikayesi sunacak. 13 Ekim Perşembe haset Barbaros Uzunöner’in yazıp oynadığı ‘Etik Alkol’, 14 Ilk Teşrin Cuma günü Gülen Karaman ve Yanardağ Severcan’ın başrolünü üstlendiği ‘Vişne Bahçesi’, 15 Teşrinievvel Cumartesi haset ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ isimli oyunla Nevra Serezli ve Nuri Gökaşan, 16 Ilk Teşrin Pazar haset Ayhan Taş ve Kahraman Arı’nın başrolünü üstlendiği ‘Mahşer-i Cümbüş’, 20 Ilk Teşrin Perşembe haset Behzat ve Yıldırak Uygur’un başrolünü üstlendiği ‘Süt Kardeşler’,  22 Ekim Cumartesi Seda Oğuz ve Mehmet Küçük’ün başrolünü üstlendiği ‘Freud’un İnsanları’, 23 Ekim Veriş ‘Plastik Aşklar’ isimli oyunla Oya Başar ve Begüm Birgören, 25 Ekim Salı haset ‘Kibarlık Budalası’ isimli oyunla Aydan Şener, 26 Ilk Teşrin Çarşamba haset ‘Yaşamaya Dair’ oyunuyla Genco Erkal sanatseverlerle buluşacak. Ilk Teşrin kocaoğlan etkinlikleri 27 Ekim Perşembe haset ‘Ölü Ozanlar Derneği’ oyunuyla son bulacak.

ÇOCUKLAR TİYATROYA DOYACAK

Ilk Teşrin ayı boyunca çocuklar için sergilenecek oyunlar bile şunlar:

8 Teşrinievvel Cumartesi günü, ‘Al Başlıklı Kız’, 9 Ekim Ahzüita haset ‘Çizmeli Kedi’ ve ‘Hansel ve Gretel’in Maceraları’, 15 Ilk Teşrin Cumartesi ‘Z Takımı Su Koruyucuları’, 16 Ilk Teşrin Ahzüita ‘Baby Shark’, ve ‘Kral Şakir Kapadokya Macerası’, 22 Ekim Cumartesi ‘inatçı Keçiler’, 23 Ilk Teşrin Aksata günü ise ‘Şeker Portakalı.’

Beylikdüzü Uray Tiyatrosu ise, pazartesi aut haftanın rastgele günü 14.00 ve 16.30 seanslarında izleyicilerle buluşmaya bitmeme edecek.

Share: