Aşiret düğününde takılan güçlük ağızları belirtik bıraktı! Hep değeri 4 milyon TL’yi buldu

Geçtiğimiz günlerde planlı görkemli merasim ile nişanlanan Nudem ve Cahit çifti, acun evine girdi. Düğüne sınırlı içi ve sınırlı dışından tahminî 2 bin emanet katıldı. Türkiye’nin değişik illerinin yanında İran ve Irak’tan katılımın sağlandığı düğünde aşiret liderleri, yetinme önderleri, STK temsilcileri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri da meydan aldı.

4 MİLYON LİRA TAKILDI

Görkemli dernek töreninde şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. Ayrımsız masa etrafına oturan eşhas tekerlek teker paraları saydı. Düğüne çok çok katılım olunca takılan mülk miktarı bile çok oldu. Gecenin böylelikle güveyi ve geline 4 milyon lira takıldığı ortaya çıktı.

CANI SAMIMI KUTLUYORUM

Gevdan aşiretinden iki gencin en mutlu gününde kayran almaktan dolayı mutlu olduğunu belirten çolpa büyüğü Veysel Ürüm, “Kısaca aynı ay geçmiş nişanladığımız gençlerin bugün dernek törenini yapıyoruz. Çokça sunturlu ayrımsız neşeli var. Gevdan aşiretinin müstehap iki ailesi olan Aslan ve Abi ailelerinin gençleri, bugün düğün töreniyle tafsilatlı bir birlikteliğe başlayacaklar. Şimdiden gelişigüzel ikisini canı ilgiyle kutluyorum” dedi.

İRAN VE IRAK’TAN ÜSTELIK KATILIM VARDI

Düğüne mikro içi ve daraç dışından binlerce kişinin katılım sağladığını tabir eden Ürüm, “Düğünümüze Türkiye’nin bir nice ilinden, İran’dan, Irak’tan ve değişik ülkelerden kısaca 2 bin gönül katılım sağladı. Ego güçlükle dışından mevrut dostlarımız özellikle atılmak üzere düğüne iştirak sağlayan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sevdiği kızla evlenmenin mutluluğunu yaşadığını belirten damat Cahit Abi ise bu bahtiyar günlerinde kendilerini bekâr bırakmayan herkese teşekkür etti. Halayların çekildiği ve ikramların yapıldığı merasim, gecenin geç saatlerine kadar bitmeme etti.Share: