Adıyaman haberleri | Besni’de ‘Hayat renkleri ile güzel’ projesi başladı

Adıyaman’ın Besni Kaymakamlığı ve Besni Belediyesi eliyle yürütülmekte olan ‘Hayata renkleri ile güzel’ projesinin önceki toplantısı gerçekleştirildi.

Besni Içtimai Hizmet Merkezi Müdürlüğü güruh salonunda planlı toplantıya Besni Kaymakamı Edvar Partal, Besni Toplumsal Hizmet Biçim Müdürü Mustafa Orhan, Besni Belediye Reisi Mehmet Emre, down sendromlular ve aileleri katıldı.

Hayata geçirilen projeyle Besni kaza sınırları içerisinde kâin down sendromlu erat ve ailelerine ruhsal ve toplumsal konularda bindi sağlanacak.

Farkındalık monte etmek için bu cins projelere önem verdiklerini dile getiren Besni Içtimai Hizmet Form Müdürü Mustafa Orhan, “Kuruluşumuz özlük fariza alanına giren konular dışında toplumda farkındalık inşa etmek, empati kurmayı bulmak, bilinçlenmek ve bilinçlendirmek politikasına güvenerek ayrımsız çok proje yürütmüştür. ‘Hayat renkleri ile güzel’ projesi de bunlardan biridir. Bu proje ile down sendromlu çocuklarımıza ve ailelerimizi hoppadak konuşu amaçlı desteklemek dışında toplumsal ve ruh bilimsel namına yemlemek tıpkısı zamanda topluma adaptasyonu sağlanması amaçlanmıştır. Projeye katkılarından ekolojik ortam Besni Kaymakamı Çağlar Yalan ve şehremaneti yetkililerine ve kızıl katılımcılara teşekkürname ederiz” dedi.

6 Kamer sürecek projede katılımcılar ile çeşitli etkinlikler yapılacak ve proje boyunca katılımcılara psiko-sosyal bindi sağlanacak. – ADIYAMAN

Share: