Adana merkezli FETÖ operasyonunda 68 zanlı yakalandı

Adana merkezli 7 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında karşı yakalama kararı çıkarılan 75 şüpheliden 68’i gözaltına alındı.

İl Inanma Müdürlüğü Terörle Uğraş Şubesi ekipleri, FETÖ şüphelilerini yakalamaya müteveccih çalışmalarını sürdürdü.

Bu kapsamda yapılan 10 mahiye teknik ve fiziksel takip sonucunda, iki farklı grubun örgütsel ahbapça toplantılarına devam ettiği, bazılarının firari FETÖ’cülere cali kimlik ayarlayarak illegal yollardan az dışına kaçışlarını sağladığı, bazen teşekkül mensuplarının da öğrenci evlerine yönelik baştan yapılanma içerisinde olduğu belirlendi.

Şüphelilerin, örgüte para sağladıkları ve haklarında yakalama kararı kâin teşkilat mensuplarına “yokluk evi” ayarladıklarını bile tayin eden polis güçleri, antrparantez zanlıların toplumsal iletişim araçları hesapları üzerinde emek yürüttü.

Çalışmada, kâh şüphelilerin toplumsal medya tarafından “teşekkül tabanını hayatiyetli sancımak” ve FETÖ’ye yıpranmamış eleman kazandırmak üzere propaganda yaptığı saptandı.

Haklarında murakabe kararı mevcut 75 şüpheliyi nüfuz etmek için Adana merkezli İstanbul, Ankara, Bursa, Kalaba, Gaziantep ve Mersin’de belirlenen adreslere eş anlı işler düzenlendi.

Operasyonda zanlılardan 68’i yakalandı. Adreslerde, F serisi 1 dolar ile örgütsel kitaplar ele geçirildi.

Polis, adreslerinde bulunamayan 7 şüpheliyi sezmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Share: