Adana haberi… Adana Demirspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına devam etti

Spor Ayak Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak Adana ekibi maç hazırlıklarını sürdürüyor.

Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, mavi-lacivertlilerin antrenmanından ilk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Montella, güzeşte hafta 1-1 berabere kaldıkları Gaziantep FK maçında genel olarak takımın isteğinden ve oynama tarzından kıvançlı olduklarını belirterek, çabucak galibiyet alamadıkları amacıyla ümitsiz olduğunu söyledi.

Gelecek haftaki Kasımpaşa maçının koskocaman olduğunu belirterek, “O yüzden konsantreyiz, hazırlanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası

Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. eliminasyon turunda Adıyaman FK ile 18 Ekim’üstelik oynayacakları maçın hatırlatılması konusunda Montella, hedeflerinin seçme zaman maçları buyurmak olduğunu belirtti.

Montella, “Kupada birlikte ayrımsız şekilde. Kupada türe fail ama oynamayan futbolcularımızı oynatmak, onlara zaman vermek hedefimiz.” diye niteleyerek konuştu.

VAR üzerine görüşleri sorulan Montella, “VAR’de bazen pozisyonlar haddinden fazla açık olmasına rağmen değişik değerlendirilebiliyor. O yüzden zaman zaman sizin aleyhinize zaman zaman bile rakibin aleyhine kararlar çıkabiliyor. Bu nedenle zaman zaman bahtiyar etse birlikte arada sırada çokça gerebiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Samet Akaydın: “Kasımpaşa maçıyla bire bir yokuş derk etmek istiyoruz”

savunucu Samet Akaydın, serencam iki haftada sahada oynadıkları baziçe ile skorun birbirini tutmadığını tabir etti.

Her iki maçta dahi topluluk olarak gayet gani oynadıklarını düşündüğünü anlatan Akaydın, şöyle dedi:

“Gâh şansızlıklar oldu, gol bölgesinde kâh teessürat oldu, atamadık. Beraberlikler çıktı bizi sevindirmiyor. Zirveye alıştık diyebilirim, zirveye ayartmak istiyoruz. Çokça çalışıyoruz. Mızıka adına haddinden fazla istiyoruz. Bu haftaki Kasımpaşa maçıyla tıpkı çıkış takip etmek istiyoruz. O maçı kazandıktan bilahare inşallah zirveden kopmayacağız diye niteleyerek düşünüyorum.”

Akaydın, disiplinli aynı takım olduklarını, gani birlikte çalıştıklarını, her antlaşma galibiyet üzere deplasmana gittiklerini belirtti.

Share: