ABD’li abla merhamet ameliyatı üzere Kars’ı tercih etti

KÖLE’nin Teksas eyaletinde işlek ağırbaşlı bakım hemşiresi Kelly Damian’ın, Kars’ta ameliyatla rahminden 6 miyom çıkarıldı.

Teksas’taki kontrollerde rahminde miyom tayin edilen ve burada operasyon koyulmak istemeyen 30 yaşındaki Damian, araştırma yapmaya başladı.

MEMLUK ve eşinin ülkesi Nijerya ile arkadaşlarının bulunduğu İstanbul’birlikte bir nice doktora başvuran Damian, ameliyata inandırma olmadı. Damian, akıbet namına İstanbul’daki tıpkısı arkadaşının tavsiyesi üstüne Kars Harakani Azamet Hastanesinden Jinekoloji ve Tevellüt Uzmanı Dr. Fatma Başak Içten ile tanıştı.

Görüşmeler üzerine Kars’ta ameliyat olmaya değişmeyen veren Damian, eşi ve annesiyle kente geldi.

Dr. Tatlıca ve ekibince yapılan kontrollerin ardından ameliyata alınan Damian’ın rahim bölgesinden 2 saatlik operasyonla 6 miyom çıkarıldı.

Doktoruna çiçekle teşekkür etti

Ameliyat için Teksas’ı değil Kars’ı tercih eden BENDE’li abla, namına şifa olan Dr. Içtenlikli’a çiçekle teşekkürname etti.

Taburcu edilen Kelly Damian, AA muhabirine, henüz önce ÇAKER, Nijerya ve İstanbul’üstelik 10 doktora başvurduğunu söyledi.

Ortak arkadaş tarafından Dr. Ahbapça ile tanıştıklarını anlatan Damian, “İstanbul’bile cıvıl cıvıl arkadaşım, bana güvendiği Dr. Başak Hanım’ı önerdi. Telefonla görüşerek şikayetlerimi anlattım. Hekim karı de hep süreci bana açıkladı. Cesaret duyduğum üzere buraya süzülmek istedim. Ameliyat oldum ve gayet iyice geçti. İlk aktarılma ağrım vardı ama sonrasında bu süreci de atlattık.” dedi.

Dr. Sargın ise hastanın bir nice doktorla görüştüğünü fakat operasyon üzere Kars’a gelmeye değişmeyen verdiğini belirtti.

“Beklentisini karşılayabilecek miyiz diyerek biraz endişeliydim”

Ameliyatın başarılı geçtiğini aktaran Ahbapça şöyle konuştu:

“Türkçesi tutkun gelmeden önceki ‘Beklentisini karşılayabilecek miyiz?’, ‘Herhangi ayrımsız maslahat evet mu?’ diye niteleyerek biraz endişeliydim. Kıytırık kaygılarım vardı ama ekibime çokça güvendiğim, değme konuda gelişigüzel antlaşma birbirimize destek olduğumuz üzere henüz rahat hissederek henüz güvende ayrımsız şekilde hastayı çağırma ettik. Cerrahi Müdahale süreci küçük muvaffakiyetli geçti. Dr. Bahir Çiftci Ağır dahi cemi işler süreci süresince bana haremlik etti. Bu büyüklüğünde iyicene benzeri ekibimiz olduğu üzere çokça şanslıyım. Şu zaman bol, ilerleyici süreçlerde elan mebzul bile olacak. Tıpkısı sonraki gebelik planı amacıyla birlikte ameliyatını burada olabileceğini anlattı. Bu bizim için sıradan mutluluk verici.”

Sertabip Aytaç Erman Kesgin bile Kars’ta birçok ameliyatın kalburüstü benzeri şekilde yapıldığını vurgulayarak “Alelhusus karı mevlit alanında keyif hizmetlerinin hangi büyüklüğünde dallı güllü ve güvenilir olduğunun bire bir göstergesi. Keyif Bakanlığımızın keyif turizmiyle ilgili politikaları doğrultusunda ülkemizin esenlik alanında, sağlık turizminde geldiği dideban beyninde. Herhangi Bir aktarılma yüzlerce operasyon yapılmakta. Bu operasyonlardan birinin de ilimizde yapılmış olması ülkemizdeki kalite ve standartların hemen her yerde bir olduğunu göstermektedir.” diyerek konuştu.

Anne Flourence Njinjoh üstelik doktorların mecmu süreçlerden kendilerini bilgilendirmesinden memnuniyet duyduklarını, esenlik hizmetlerini çok beğendiğini dile getirdi.

Share: