Zonguldak’ta balık bolluğu! Ayrımsız gecede 50 titrem palamut yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kargaşa kabil Karadeniz’in farklı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TITREM PALAMUT YAKALANDI

Limanda, evvel geceden bu yana farklı gemilerden kasalar halinde kestirmece 50 titrem palamut indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin çeşitli kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna göre 20 ile 40 TL arasında değişiyor.

“DENİZDE ARTAĞANLIK VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık fail Davet Eliyazıcı, teknelerin genellikle pelit tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye andıran gırgır teknesi var. Seçkin birinde 2’şer 3’er bin sandık palamut var. Taşkın tıpkısı bereket var. Hakeza bitmeme etmesini umuyorum. Burada bahir olan herhangi bir ilden bölge var dedi. Cıvıl Cıvıl’dan balık sancımak üzere denize açılan Bülent Okay ise Denizde bereket var bu yıl görüyoruz. Herkes savuşturmak aldı. Ereğli, Zonguldak ortada kut var. Çoğu bölge beraber avlanıyor” diye konuştu.Share: