Zeytinlik alanda cesedi mevcut gencin babası, mızrap tacirlerine acı kustu

Zeytinlik alanda cesedi mevcut gencin babası, eroin tacirlerine öfke kustu

Sonuç mesajı, ‘taharri, istifsar’ olan 23 yaşındaki oğlunun donmuş bedenini buldu

Ata Dursun Karasağız:

“Fidan gibi evladımı ben bugün toprağa vereceğim. Ben canı yanan tıpkı babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu metal olayına değişmez çözüm bulunması gerekiyor”

“en son yazdığı mesajı ‘beni bir henüz arama istifsar’ olmuştu”

ANTALYA – Antalya’dahi zeytinlik alanda donmuş bedeni bulunan ve üzerinden metal özellik sâdır 23 yaşındaki gencin babası, oğlunun sonuç mesajının ‘beni ayrımsız elan arama ve sorma’ olduğunu söyledi. Oğlunun daha ilk mızrap yön kullandığını ancak otama ettirdiğini de belirten üzüntülü cet, “Amut kadar evladımı ben zaman toprağa vereceğim. Ego canı yanan benzeri babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu uyuşturucu olayına kesin çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

Olay, güzeşte sabahleyin 08.20 sıralarında Cebel ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 sokak yakınındaki zeytinlik alanda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, sabahleyin işe gitmek amacıyla kese el kullanan benzeri yurttaş, zeytinlik alanda bire bir kişinin hareketsiz yattığını fark etti. Durumun 112 Ivedili Davet Merkezine bildirilmesinin ardından fenomen namına keyif ekipleri ve polis güçleri sevk edildi. Belirtilen adrese mevrut esenlik ekipleri, hareketsiz yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirleme etti. Bölgeye düzenlilik şeridi çekici polis güçleri, yaptığı incelemede cesedin Yusuf Arslan Karasağız’a ilişik olduğunu tespit etti.

Karasağız’ın ceplerinden eroin bap çıktığı öğrenilirken, cesedin yaklaşık 10 ila 15 aktarılma önceki olduğu değerlendirildi. Karasağız’ın cenazesi, savcılık ve görüngü yeri ekiplerinin çalışmasının peşi sıra değişmez ölüm nedeni belirlenmek amacıyla Antalya Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı.

“Sonuç mesajı ‘Beni aynı daha arama ve istifsar” olmuştu”

Oğlunun cenazesini doğrulama almaya mevrut acılı ata Dursun Karasağız, İhlas Malumat Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Adli tıp raporundaki ölüm nedenine bakarak, lüzumlu yasal müracaatları yapacaklarını aktaran Karasağız, henüz evvel oğlunun maden bap kullandığını fakat otama ettirdiklerini söyledi. Karasağız, “Oğlum AMATEM’bile tedavi gördü. 3 ay önce Manisa’da hastaneye yatırdım. Hastaneden çıktıktan sonradan memleketim Erzincan’a götürdüm. 2,5 kamer orada kaldık. Buraya geldiğinde evde ayrımsız bando sıkıntılar yaşadık ve evden gitti. Daha bilahare de zaten selen alamadım. Uzaklaştırma kararı dalavere. Ağabeyle ayrımsız mızıka teessürat yaşadığı için elan evvel bile evden gittiği olmuştu. Aradığımda telefonlara bakmıyordu, ya dahi telefonunu kapatıyordu. en son yazdığı mesajı ‘beni tıpkı elan kontrol sorma’ olmuştu” dedi.

“Ocaklarımıza incitici düşmesin”

Maden maddeye çokça kolay ulaşılabildiğini encam süren Karasağız, ailelerin bu konuda haddinden fazla titiz olması gerektiğini vurgulayarak, “Ego canı yanan aynı babayım, başkalarının canı yanmasın. Burada eroin yaşı düşmüş. Buna acilen müdahale edilmesi gerekiyor. Yazık. Ego 23 yaşında oğlumu toprağa veriyorum. Buna sebep olanlardan hesap soracağım. Benim canım yanmış. Amut üzere evladımı ben bugün toprağa vereceğim. Ocaklarımıza ızdırap düşmesin. Bu esrar olayına mihman bire bir hal bulunması gerekiyor. İnsanların 13-14 yaşındaki çocukları sönüyor. Eyvah hata, bu gençler hepimizin genci” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gencin cenazesi, ailesi aracılığıyla alınıp toprağa artmak üzere memleketi Erzincan’a götürüldü.Share: