Zayi liseli gençten umutlandıran evolüsyon

Adana’nın Kozan ilçesinde 8 bölüm ilk ailesine ve arkadaşlarına attığı veda videosunun peşi sıra ortadan kaybolan lise sonuç derslik öğrencisi Kağan Demiryürek’i taharri çalışmaları sürüyor.

Kozan’ın Hacımirzalı Mahallesi’nde 8 gün evvel evden çıkıp ailesine ve arkadaşlarına attığı veda videosunun peşi sıra kayıplara müdahil Melik Demiryürek’i (19) çıkarmak için polis güçleri, uyanık, Kıyamet ve Evgin Uzanım Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Yüreğir Arama Istirdat Timi (YAKUT) ekipleri iz izleme köpekleriyle seferber oldu. Şu asıl kadar kendisine ulaşılamayan Demiryürek’in namına yeni tıpkı pabuç aldığı ortaya çıktı.

Anne Türkan Demiryürek, rastgele yerde oğlunu aradıklarını ve eve dönmesini istediğini belirterek, en üst 2 Ekim’de yanında ayrımsız arkadaşı ile gelişigüzel çarşıdan yağız bire bir ayakkabı aldığını öğrendiklerini anlattı. Oğlunun benzeri yerde saklanmış olma ihtimalinin efdal olduğunu söyleyen Demiryürek, “3 yaşındaki kızım gelişigüzel gün akşam ezanı ‘Kağan ağabeyim gelecek’ diyor. Dronla değme yerde aradık. en son çarşıda birlikte bir arkadaşı ile gelişigüzel pabuç almış kendine. Kardeşleri çokça özledi. Bence aynı yerde korkuyor, saklanıyor. Bize ulaşmadı daha, marifet bekliyoruz. Yeter kim ferah olduğunu bilelim. Zeytinlikler, buradaki dağlar, değme yer arandı. Aranmayan meydan kalmadı” dedi. – ADANA

Share: