Yurtta hava raporu

Yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli parçalı kayran saha çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Iye, Akdeniz, İç Rum, Karadeniz, Şarki Rum’nun yıldız ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve yer düz gök gürültülü boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda sağlam; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerli yerine haddinden fazla akva ve elem, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun çöz ve batı kesimlerinde sağlam olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, şimal, bağırsak ve batı kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle şimal ve kuzeybatı, yurdun cenup ve maşrık kesimlerinde cenuplu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ile Kuzey Iye kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve bodur süreli sıkıntı (40-70 düz düz 80 km/sa) şeklinde esecek. Bazı illerde beklenen gelgel durumuyla günün sunma yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve çokça bulutlu, boğanak, düz kayran asuman ses bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların şimal kesimlerinde domestik tevessül etmek üzere sağlam olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve çok bulutlu, fasılalı bora yağışlı 21

İzmir: Modüler ve bir iki bulutlu 26

Adana: Parçalı ve çokça bulutlanmış, espaslı sağanak ve saha düz asuman patırtılı boğanak yağışlı 29

Antalya: Parçalı ve çok bulutlanmış, espaslı boğanak ve saha saha asuman patırtılı boğanak yağışlı 25

Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, boğanak yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, bora yağışlı 20

Erzurum: Modüler ve çok bulutlu, sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı 25

Diyarbakır: Modüler ve çokça bulutlanmış sağanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: