Yozgat’ta kurumlar arası voleybol turnuvası tamamlandı

Yozgat Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla planlı kurumlar arası uçan top turnuvasının şampiyonu, Yozgat İl Güven Müdürlüğü takımı oldu.

Yozgat’ta kurumlar arası ilişki ve beraberliği yükseltmek için 3 Kasım’da başlayan turnuvaya, 16 takım katıldı. Eliminasyon usulüne bakarak oynanan karşılaşmalar böylece İl Milli Terbiye Müdürlüğü ile İl Güvenlik Müdürlüğü bitiş müsabakasında karşı karşıya geldi. Murat Kayaalp Spor Salon’unda oynanan final müsabakasını, İl Milli Yetişek Müdürlüğü’nü 3-0 aşınmış fail İl Emniyet Müdürlüğü kazandı.

Türkiye Çalışkan Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi ise üçüncülük dördüncülük müsabakasında karşı karşıya geldi. Müsabakayı 2-1 kazanan Türkiye Canlı Ayak Topu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi turnuvanın üçüncüsü olurken, Yozgat Belediyesi ise dördüncü oldu.

Final müsabakasını seyircilerin ortada izleyen Yozgat İl Itimat Müdürü Kenan Şaban Dökülmüş, turnuvada dereceye giren takımlara yürek ve madalyalarını takdim ederek, irtibat ve muadele mesajı verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü takımından Atak Bektaş, “Kurumlar arası voleybol turnuvasına ciddi bir katılma oldu. Hep beraber dostluk içre bire bir turnuva geçirdik. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile aynı final maçı gerçekleştirdik, fena hâlde tıpkı turnuva oldu. İl Inanma Müdürlüğü olarak birincilik kupasını kazandık ve çokça mutluyuz. Kurumlar arası turnuvalar herhangi bir antlaşma maneviyat ve motivasyonumuzu artırıyor. Bağlantı ve beraberliğimiz üzere bu çeşit turnuvalar çokça kebir. Turnuvada emeği güzeşte herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Turnuvanın ikincisi olan İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü takımı oyuncusu Hüseyin Gökhan Zerrin ise, “Dostluğun, kardeşliğin ve bütünleşmenin yeniden tıpkısı örneğiydi bu turnuva. İl Inanma Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü kabil iki kebir kurumun karşı karşıya gelmesi de ayrıyeten güzeldi. Turnuvayı düzenleyen herkese, oyunculara teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: