Yozgat’ta Gailesiz Fikirler Fabrikası açılıyor

2022 ve 2023 yıllarında kuma çalışma teması olan Zinde İstihdamı noktasında çalışmalarına bitmeme eden Itidalli Küçük Asya (IZZET) Kalkınma Ajansı, Yozgat’a girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yardım sağlayacak kullanılmamış aynı oyuncu kazandırmayı hedefliyor.

Bu çerçevede Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Orta Küçük Asya Kalkınma Ajansı eliyle kombinasyon edilen Yozgat Bozok Üniversitesi, Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM tarafından desteklenen Zihayat Efkâr Fabrikası hareket fikri yarışması düzenlenecek. Millî düzeyde gerçekleşen yarışmanın hep ödülü 300 bin TL olacak. Dinç Fikirler Fabrikası gelişim fikri yarışması ile Türkiye’de ticari ayar haiz, gençlere istihdam olanağı sağlayabilecek yenilikçi hareket fikirleri olan tendürüst girişimci bireylerin veya takımların hareket fikirlerini Yozgat’ta hayata geçirmelerinin motivasyon edilmesi amaçlanıyor. Bu konkur sonucunda sunulan iş fikirleri arasından bildirme başarılı olanları mutlak yargıcılar kurulu marifetiyle seçilerek, bire bir prototipe dönüştürülmesi üzere malzeme ve bakım alımları kalemlerinde mal desteği sağlanacak. Ayrıca kalburüstü bulunan müteşebbis adaylarına İŞGEM yahut Bozok Teknopark’ta firmalarını bina etmek ve girişimlerini başlatmak istemeleri halinde muktezi destekler sunulacak.

11 Teşrinisani 2022 tarihinde Yozgat Valisi Işıklı Çelik, Yozgat Belediyesi Meclis Üyesi Ali Cingöz, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Itidalli Anadolu Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Emin Kilci’nin katılımı ile gerçekleşen imza töreninin ardından Dinç Efkâr Fabrikası online namına başvuruya açılmıştır. Yarışmaya ilişik detaylara ve müracaat formuna www.gencfikirlerfabrikasi.com web adresi üzerinden ulaşılabilecek. – KAYSERİ

Share: