Yılmaz : “Giresun 2. Tevhit Sanayi Bölgesi istihdam üssü olacak”

Giresun 2. Kombinasyon Uran Bölgesi Müdürü Mete Keleş Yılmaz, Giresun’un Bulancak ilçesi Pazarsuyu mevkisindeki 480.000 m2 alana yerleşmiş OSB’nin, havza ekonomisinin projektör yıldızı haline geleceğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda kâin Yılmayan, “Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’nca 25.04.2012 tarihinde yapılış protokolü onaylanan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi, Bakanlık sicil vasıta defterine 278 sicil numarasıyla kenarlı ve hukuksal kişiliği tescil edilmiştir. Giresun ili Bulancak İlçesi Pazarsuyu mevkiinde yerleşik 480.000 m2’lik düzlük büyüklüğündeki Giresun 2. Tevhit Sanayi Bölgesi; Giresun İl Hususi İdaresi, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Ticaret ve Endüstri Odası’nın katılımıyla kurulmuştur. Karadeniz Yaka Yolu üstünde Giresun ve Cıvıl Cıvıl illeri arasındadır. Bulancak merkezine 4 km, Piraziz ilçesine 3 km, Giresun merkezine kısaca 19 km, Cıvıl Cıvıl iline 21 km, Kalaba-Giresun Havaalanına ise 10 km mesafededir” dedi.

“19 skor üretimevi hareketli, 23 nüsha tahsisli parsel cevaz ve inşaat aşamasında”

“OSB’mizden arsa tahsis talebinde bulunan yatırımcı firmalar yönetim kurulumuzca yerinde incelenerek değerlendirilmekte ve arsa tahsisleri bu doğrultuda yapılmaktadır” diyen Yılmayan “OSB’mizde 37 nüsha firmaya 42 skor parsel tahsisi yapılmıştır. 19 nüsha üretimevi aktif olarak çalışmakta, 23 adet tahsisli parsel izin ve inşaat aşamasındadır. Faaliyette mevcut fabrikalarda yaklaşık 2 bin 200 fiili istihdam sağlanmıştır. İnşaat halindeki firmaların faaliyete geçmesi ile alay malay, 2023 -2024 yıllarında istihdam hedefi 4.500-5.000 kişidir. Mütezayit abes parsellerle ilgilendiren araba imalatı ve tekstil grubundan envestisman yarmak isteyen kısaca 15-20 firmanın talepleri tetkik aşamasındadır. Ayrıca, OSB yönetimsel binası, mesleki terbiye merkezi, çocuk yuvası ve peyzaj işlerinin birlikte planlanan çalışmalar arasındadır” diyerek konuştu. – GİRESUN

Share: