Yenişehirliler, Nostaljik Sarih Albeni Sinemasının Keyfini Çıkardı

Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, vatandaşların nostaljik filmlerle sevinçli yaz akşamları geçirmelerini nail olmak amacıyla 16 mahalleye zahir gelgel sineması kurdu. Yenişehir Belediyesi, hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik filmleri, ücretsiz aynı şekilde vatandaşlarla buluşturdu.

Daha ilk 32 mahallede beyaz perde günleri düzenleyen ve bala tiyatrosunu bile mahallelere haiz Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, bu yıl birlikte nostaljik filmleri celi havada Yenişehirliler’le buluşturdu. Mahallelere kurulan sinema ile film gösterimleri yapıldı, seçkin mahallede yüzlerce yurttaş, açıkça havada film izlemenin keyfini çıkardı. Film gösterimleri sırasında vatandaşlara gazoz ve patlamış mısır de izaz edildi.

“BİRLİKTELİĞİ TEMIN ETMEK VE HEMŞEHRİLİK DUYGUSUNU GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Bu cins etkinliklerin birlikteliği sağladığına özen çekici Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Hepimiz nostaljik berrak hava sinemasının özlemini çekiyoruz. İnsanlar biraya sağlık, bütün alay malay güzelce tıpkı filmin tadını çıkarırdı. Haddizatında bizim belki da en haddinden fazla korkunç duyduğumuz şey o birliktelikti. Hile anlayışımızı oluşturan 6 ana ilkemizden biri olan ‘Hemşehrilik’ ilkemiz kapsamında vatandaşlarımız beyninde o birlikteliği icat etmek ve hemşehrilik duygusunu geliştirmeyi hedefliyoruz.Yenişehir Belediyesi kendisine bu amaçla hem açık çekicilik sinemasının ruhunu keyiflendirmek hem üstelik vatandaşlarımızın alay malay keyifli mesafelik geçirmeleri için mahallelerde film gösterimleri yaptık. Vatandaşlarımız üstelik memnuniyetlerini bizlere ilettiler, bahtiyar olduklarını ifade ettiler. Onların bahtiyar olması elbetteki bizi de mutlu ediyor” dedi.

Yenişehir Belediyesi, Karahacılı, Çavak, Batıkent, Deniz, 50.Yıl,Kuzeykent, Bahçelievler, Çukurkeşlik, Emirler, Gökçebelen, Fuatmorel, Kocahamzalı, Uzunkaş, İnsu, Limonluk ve Akkent mahallelerinde film gösterimi yaptı.Share: