Yenişehir Gün Gülü Tepesi’nde Yer Temizliği Etkinliği

Dünya Sililik Haset dolayısıyla Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi öncülüğünde Gün Gülü Tepesi’nde mekân temizliği yapıldı. Toplanan çöpler, Yenişehir Belediyesi’nin Akim Atılmış Projesi kapsamında kafasız dönüşüme kazandırılırken; Belediye Reisi Abdullah Özyiğit, yer temizliğine katılan umum gönüllülere teşekkürname etti.

Yenişehir Belediyesi her sene olduğu kadar bu yıl birlikte Dünya Sililik Günü’nde yer temizliği etkinliği düzenledi. Gün Gülü Tepesi’nde düzenlenen etkinliğe, sivil toplum kuruluşları ve okullardan haddinden fazla sayıda fahri katıldı.

Doğadan toplanan çöpler tiplerine göre ayrıştırıldı ve anlayışsız dönüşüme kazandırıldı. Bildirme çokça çöp toplayan üç kişiye Gelincik Tepesi’nde ön paraşütü uçuşu bağış edildi.

Etkinliğe katılan gönüllüler, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Hacı Kardaş: “Yenişehir Belediyesi desteğiyle bugün alay malay arılık fethetmek amacıyla toplandık. Temizlik gerçekte erken yaşlarda kazanılması müstelzim benzeri huy. Bu form etkinliklerin yapılması, farkındalık oluşması cesim amma bunun temelde eğitimle olması geçişsiz. Büsbütün tıpkısı değişim sağlamayız ama burada çöp temizliği özne biri yere çok atmama farkındalığı bile kazanacak. O yüzden bu etkinlikler dahi yüce.”

– Fehamet Karaca: “Zaman doğadaki çöpleri topladık. Buradaki çöpler dahi bizim,  bu etkinliği haddinden fazla sevdim. Tığ güruh gübür atmışlar, aynı sürü şişe atmışlar, poşetler gördüm. Çöpleri,  poşetleri çöpe atsınlar. Doğaya zarar vermesinler tıpkısı dahi doğaya dikme diksinler.”

-Emine Güven: “Çavuşlu İlkokulu namına geldik, dün okulumuzu temizledik, zaman dahi buradayız. Bu konuda duygun çocuklar beslemek istiyoruz. Evire Çevire ayrımsız aktiflik oldu, yorulduk ama değdi. Haddinden Fazla kirletiyoruz. Henüz saf ve henüz sunturlu bire bir dünyayı çocuklarımıza bırakmaya ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.”

-Ayşe Münezzeh: “Biz Toplum Gönüllüleri adına farkındalık görüntülemek amacıyla geldik. Bunun hissi farklı, hem kendinize hem da çevreye fayda sağlamış oluyorsunuz. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.”Share: