Yaşlı adamı dolandıran meşkûk pişkinlikte cızık tanımadı: Yakışıklı çıkart ha

Ayyarlık olayı, 10 çağ ilk Hamidiye Mahallesi Fevzi Ağır Caddesi üzerinde yaşandı.

BÖYLE KANDIRDILAR

Dolandırıcılar telefonla aradıkları 61 yaşındaki V.B.’yi terörle savaş savcısı ve polisi olduklarını söyleyerek ikna etti. Bunun üstüne nemli herif tamam söylenenlere inanarak evindeki zer ve paraları getirerek kendilerine vereceğini söyledi.

“ALTIN VE PARALARI ÇÖP KOVASININ YANINA BIRAKTI”

V.B. ile telefon irtibatını tek kesmeyen dolandırıcılar, yaşlı adama kesinlikle bu durumdan kimseye bahsetmemesini istedi. Buğulu adamın ağız ağıza inandığına tatmin getiren dolandırıcılar acilen harekete geçti. V.B.’den evdeki 4 sayı 64 gram ağırlığındaki zer bilezik ile 400 euro parayı ayrımsız torba içerisine koyarak gösterdikleri çöp kavasının yanına bırakmasını istedi. Bunun konusunda yaşlı herif 100 bin lira üzerindeki altın ve parayı dolandırıcıların tarif ettikleri çöp kovasının yanına bırakarak oradan ayrıldı. Zer ve paraları kayran dolandırıcılar sadece geldikleri 34 plakalı otomobile binerek süratle Karaman’ı metrukiyet etti. Dolandırıcıların buğulanmış adamı telefonla yönlendirmeleri ise cadde üstünde kâin işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

“YAŞLI KAYIRICI POLİSE GİTTİ”

Tıpkısı süre sonradan dolandırıldığını anlayan V.B, Karaman Itimat Müdürlüğüne anbean şikayetçi oldu. Cumhuriyet Altını Başsavcılığın talimatı ile Asayiş Idarehane Müdürlüğüne tutkun ekipler himmet başlattı. Olayın yaşandığı ana yol üzerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını toplayan ekipler, şüphelilerin bindiği aracın plakası ile eşkallerini tespit etti. Plaka Tanışıklık Sisteminden aracın Karaman’dan ayrılarak Ziyalı iline gittiğini öğrenen ekipler, takibe başladı. Aracın Konya’nın Ereğli ilçesine geldiğini belirleyen ekipler Ereğli polisiyle eş düzenlediği operasyonla şüpheliler İ.A ile M.A.Ş.’yi yakalayarak Karaman’a getirdi.

“YAKIŞIKLI ÇIKART HA”

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından İ.A ile M.A.Ş., adliyeye irsal edildi. M.A.Ş, adliyeye getirilişi sırasında kendisini görüntüleyen gazeteciye ‘Yakışıklı çıkart ha’ diye seslendi. Seçme iki suratsız çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin, başka suçlardan sabıkaları olan dolandırıcıların yaşlı adamdan aldıkları zer ve paralara ulaşamadığı öğrenildi.Share: