Yardımcı evcil haberleri: Sivaslı Esnaf: “Padişahlık Sistemiyle Yaşamıyoruz”

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı bugün Sivas’ta başladı.  Buğday pazarından sebze haline, terziler çarşısından Pervane Caddesine kadar birçok yere revan astronomi esnafla dostça ederek, yaşadıkları sorunları dinlediler. Sivaslı tıpkısı esnaf, “Laf ile bir molekül olmuyor. Değiş yiyecek. Padişahlık sistemiyle yaşamıyoruz. Temas öz değişti. Imdi teknoloji devrindeyiz” dedi.

CHP’nin Sivas’ta düzenlediği çalıştay zaman başladı. Belediye Başkanları Çalıştayı kapsamında yurdun değişik bölgelerinden Sivas’a mevrut il, ilçe ve mekân uray başkanları, milletvekilleri ve Öğür Meclisi üyeleri sabahleyin saatlerinde programlarına başladı.

“ABDULLAH ÖCALAN’IN MEKTUBUNU OKUTTULAR”

Esnafla konuşan Tunceli Ovacık Belediye Reisi Mustafa Sarıgül, “6’lı masada hangi biri bunların 10’üstelik biri büyüklüğünde PKK’yla bu arada olsa hepsine terörist denir. Habur’u bunlar kurdu, Suriye’deki harekete al halıyı bunlar serdi, Osman Öcalan’ı bunlar konuşturdu, Abdullah Öcalan’ın mektubunu bunlar okuttu. Hiçbir tanesinin çocuğu askere gidip bu yurt amacıyla bir kurşun sıkmadı” dedi.

“PADİŞAHLIK SİSTEMİYLE YAŞAMIYORUZ”

Ziyaretler sırasında bir esnaf, “Esnaf çirkin, çoluk çocuk berbat. Yaşlılar zaten ‘ayrımsız ayağımız çukurda bundan sonrası bize ne’ diyor. Ego 33 yaşındayım, 2 çocuk babasıyım. Bu saatten bilahare benim beklentim çocuklarım. Konu ile tıpkı özdek olmuyor. Değiş eşya. Hükümdarlık sistemiyle yaşamıyoruz. Temas öz değişti. Bundan Sonra teknoloji devrindeyiz. Hakkımızda hayırlısı diyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“BUGÜNE KADAR KAPIMIZI AÇMIŞ BİRİ DEĞİL”

Kırtasiye malzemeleri satan ayrımsız esnaf dahi, “Benim ayrımsız önerim bulunmayan amma bereketli değiliz. Soylu Erki adına dolgunca değiliz, esnaf adına mebzul değiliz. Tıpkısı güruh çekimiz senetlerimiz var. Sivas Belediye Başkanımız ayrımsız güne bire bir gün kapımızı açmış biri değil. Bunu hilaf yerine söylemiyorum. Çap bir insanım ama karşıt namına söylemiyorum. Hiçbir derdimize sıkıntımıza merhem olmadılar bu zamana kadar” dedi.

Share: