YANLIŞSIZ Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

YANLIŞSIZ Tümen Genel Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Saylav Tekevvün Derya’nın sözlerine ilgili, “Kıbrıs’ta kullanılmış benzeri neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye üstelik böyle haşat yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki bir otelde “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin müstacelen 2023’e akıllıcasına girdiğini, bütün beraber sahada olduklarını söyledi.

DOĞRU Öğür’nin milletin içinden çıkan, millet vasıtasıyla kurulan ve milletle birlikte ülkeyi hile fail aynı öğür olduğunu vurgulayan Demiröz, “SELIM Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın yeryüzü balaban sivil sosyete kuruluşudur. AK Fırka, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana alelhusus zir sağlık grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri ayar aldık, bunlarla ilgili kanunlar hazırlanacak. Mümasil zamanda TBMM’birlikte yasalar hızlı hızlı çıkarılacak.” diyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete bile yılbaşında ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını birlikte ilave ederek beklenenin üzerinde tıpkı nicelik açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üzerinde bire bir bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz kendisine da yeryüzü balaban bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üstünde bulunduğu bir mutluluk olduğuna dikkati calip Demiröz, şöyle konuştu:

“Tıpkısı tarafta Güneydoğu, bir tarafta Orta Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği bittabi yapı ettiğine şahit oldum. Savaşım bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bütün biber dolması ve aldatmayla bu ağıl getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek ayrımsız derdi namevcut. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye niteleyerek tıpkı problemi var. PKK’yı kuran dahi anlaşılan, DEAŞ’ı kuran birlikte belli, şu anda onlara silah veren üstelik mahsus. Birini alıyor, birini veriyor. Bilcümle amaçları Türkiye’yi aynı sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde bire bir ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar ekü borcu olan ve öz emekli maaşını ödeyemeyen benzeri mutluluk. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’dahi cıvıl cıvıl insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri geçişsiz. Yunanistan üstelik Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta çıkma benzeri neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye bile hakeza kızgın yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve SELIM Parti Trabzon Milletvekili Ilkbahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan bilahare Çorum Belediyesini konuşma etti, milletvekilleri dahi ilçelerde programlara katıldı.

Share: