YANLIŞSIZ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Şen, Giresun’da konuştu

AK Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Mustafa Bayındır, “AK Öğür’yi düşürelim da celal düşsün. Topluluk ittifakını düşürelim üstelik oran düşsün, mutluluk düşsün’ diyecek büyüklüğünde kendinden eski ayrımsız güruhla alın karşıyayız.” dedi.

Abat, partisinin Giresun yer başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akilane Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, intihap çalışmaları kapsamında Giresun ve ilçelerinde bulunduklarını söyledi.

DÜRÜST Tümen’nin intihap çalışmalarına çokça evvel başladığını aktaran Şen, şunları kaydetti:

” Siyasa, bina dışında olursa o büyüklüğünde yaratıcı ve mübarek olabiliyor. Hangi kadar binanın içindeyseniz o büyüklüğünde çığlık, hangi kadar binanın dışındaysanız, hangi büyüklüğünde insanlarla birlikteyseniz o büyüklüğünde bereketli, mübarek. SELIM Tümen bunu baştan beri yapıyor filhakika. Bunu baştan beri böyle yaptığı üzere, 15 seçimin 15’ini üstelik kazandı. Burada, Cumhurbaşkanımızın toptan liderlik seviyesine çıkardığı liderliğinin çokça iri etkisi var. Haddinden Fazla eski aynı teşkilatçı. İşin ruhunu çok bol alim aynı politikacı. Nedeniyle kendisi daim akım halinde, teşkilatı bile daim cereyan halinde.”

“SELIM Öğür’yi düşürelim birlikte ihtişam düşsün. Cumhur ittifakını düşürelim bile celal düşsün, devlet düşsün’ diyecek büyüklüğünde kendiliğinden eski tıpkısı güruhla alın karşıyayız.” diyen Şen, “Allah sahabet eylesin. Aynı parti seçilir, seçilmez, bir iktidar gelir, gider ama devletin, ülkenin ölümsüz olması gerekir. Bu ayrımı yapacak ayrımsız muhalefete ihtiyacımız var. Böyle olduktan sonraları, yani ‘benim ülkem yaşasın’, ‘ülkeme zarar gelecekse ego o siyaseti yapmam’, ‘siyaset meselesi değil öncelikli olan memleket meselesidir’ diyen tıpkı ihtilaf olduktan sonra başımızın tacı amma maatteessüf biz hakeza tıpkı tehalüf göremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin rey oranının yüzde 41-42 civarında olduğunu vurgulayan Abat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halk ittifakının şu anda yüzde 50’nin üstünde olduğunu açık görüyoruz. Burada rastgele duraksama bulunmayan. Yüzdelik 50’nin üzerine oturdu. Bir açıklık düşmüştü biliyorsunuz. SELIM Fırka 34’e düşmüştü demincek birlikte 40’ın üzerindeyiz. Bozukluk Cumhur ittifakı 55 olmasın. Cins ve bunu kemiksiz görüyoruz. Cumhurbaşkanımız yüzde 52 ile seçilmişti. Demin 52’nin üstünde olması gerekmez mi? Bize yakışan o değil midir? Zaman onun amacıyla buradayız. Onun üzere burada ve bambaşka illerde bu çalışmaları yapıyoruz. Biz milletimizin bu şekilde hoşlanma göstereceğine inanıyoruz.”

Şen, Giresun Belediyesini ziyaretinin arkası sıra Giresun Belediyesi’nin Bilgi Evi binasının açılışına katıldı.

Gazi Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla ayrımsız araya mevrut Abat, Giresun Ticaret ve Endüstri Odası’nı üstelik ülfet etti.

Share: