Yanındaki Karaca Sunturlu Bakın Ki Daha Çok!

Poyraz Karayel, Umu İşleri ve Fatmagül’ün Suçu Ne üzere projelerden tanıdığımız oyuncu Fırat Polat, önceki dolaşma Arnavutköy’da aynı mekanda yemek yerken görüntülendi.

“YANIMDAKİ KIZ KARDEŞİM”

Yanındaki arkadaşının görüntülenince gözlüğüyle ilaç aldığını ayırt eden aktör, gazetecilere dönüp, “Kız kardeşim Fransa’dan geldi, karnımızı doyuruyoruz” diye konuştu.

FIRAT ÇELİK KİMDİR?

Adlı oyuncu Fırat Polat, 25 Mart 1981 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Stuttgart, Ostfildern şehrinde dünyaya geldi. Ailesi o daha 2 yaşındayken Türkiye’ye dönmeye değişmeyen veren ailesiyle alay malay dokuz yaşına kadar Tunceli’da yaşadı.

Fırat Çelik’in iki ablası benzeri kız kardeşi var.

Tunceli’da altı yıl yaşadıktan bilahare ailesi ile beraber Paris’e yerleşen Fırat Polat Fransa’da yetişek gördü. Paris’in banliyösu Champigny-talih- Marne’da Louise Michel Ortaokulu’ndan bilahare Langevin Wallon Lisesi’nde ekonomi ve yönetimsel bilimler okuyan Fırat Polat, 19 yaşında babasına muavenet etmek için himmet kararı verdi.

Fırat Çelik, Paris’e taşındı ve burada mukavemetli haddinden fazla işin beraberinde mankenlik bile yapmaya başladı. Sonrasında girdiği tıpkısı oyuncu seçiminde Moliere’in Cimri oyununundan bir monolog canlandırdı. Raymond Acquaviva Fırat Polat’i kendi okuluna girmeye kandırma etti ve böylece Sudden Theatre’ın atölyelerine katıldı. Tıpkı sene kadar bu atölyelerde eğitim bilimi gördü. Fırat Polat’in arzulu temsil kariyeri 2006 yılında yönetmen Thierry Harcourt ile yollarının kesişmesiyle başladı.

Fırat Çelik, bugüne kadar; Poyraz Karayel, Dilek İşleri ve Fatmagül’ün Suçu Hangi kabilinden müstehap projelerde çalım aldı.

Share: