Yanık ülkenin rengi TOGG’u süsleyecek

Kederli ülkenin rengi TOGG’u süsleyecek

TOGG’un “Kula” ulam modeli Kulalıları heyecanlandırdı

MANİSA – Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un tanıtım rengi “Kula Grisi” kederli mevki adına adlandırılan Manisa’nın Kula ilçesinde kasırga oluşturdu. TOGG’un renkleri arasında Kula’nın da yer alması 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında ilçede çekicilik yaşattı.

Türkiye’nin evvel ve tek UNESCO tescilli Jeoparkına sahip, tarihi ve turistik yapısıyla evcil ve ecnebi turistlerin ilgi odağı haline gelen Manisa’nın Kula ilçesinde, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’yla birlikte bambaşka ayrımsız pir elan yaşanıyor. Acun markası olma amacında tehlikesiz adımlarla ilerleyen Türkiye’nin domestik araba firması TOGG, açıkladığı lansman renklerinde Kula’ya de düzlük verdi. Yanardağ konileri, patlama kraterleri, lav akıntıları, bülten bazalt platoları ve tüf örtüsü, volkanizmalar oluşumunun kuma rengi namına kabul edilen boz rengi, TOGG’un C-SUV modeline beşer oldu. Gemlik mavisi, Rum kırmızısı, Oltu siyahı, Kapadokya kum beji ve Pamukkale beyazı namına açıklanan renkler arasındaki Kula grisine da; ” Kula’nın saf yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamı” sözleriyle kayran verildi.

Kula halkı namına TOGG’A Kula isminin verilmesinin çekicilik kaynağı olduğunu ifade fail Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kültür Mühendisi Aytekin Şadan, “Türkiye’nin evcil ve milli otomobili TOGG’un renklerinden birisinin Kula olması, bizlere alım verdi. Cumhuriyet Altını gibi ayrımsız kazanımın hususi gününde bu özel isim bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Tarihi ve kültürel zenginliklerin kadim şehri Kula’mızın isminin hakeza duyulması takkadak ülkemizde değil, dünyada dahi milyonların duyması bizim açımızdan haddinden fazla yüce benzeri olaydır. Bu gelişmede emeği olan özellikle Kulalı hemşerimiz Cahillik ve Spor Bakanımı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Mustafa Varank’a ve sunma önemlisi dahi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a zevalsiz şükranlarımızı sunarız. İnşallah yollarda elan kalın gördüğümüzde memnuniyetimizin henüz birlikte artacağı TOGG’un ülkemize ve milletimize dobra olmasını dilerim. Sunu gelişmemiş zamanda bire bir skor TOGG sahibi olmayı dahi canı ilgiyle umu ederim. Vatanımıza ve milletimize balkı olsun” dedi.

Doğal taş sektöründe bakım verdiklerinden ufuk TOGG’un bu imtiyazlı tanıtım rengine balaban bindi sağlayacaklarını dile getiren gelişim insanı Ahmet Fakir ise, TOGG Kula grisinin dizi üretime geçmesinin ardından işletmenin bütün araçlarını TOGG ile değiştirmeyi planladıklarını söyledi. Kula grisi TOGG’un Kula’ya hayırlar getirmesini dileyen Bikes, “İşletmemizin Kula’da olmasından kıran TOGG’a Kula isminin verilmesi bizi çok kıvançlı etti. Kula’nın dünyada markalaşması için haddinden fazla nazik benzeri etki olacağını düşünüyoruz. Kula’mıza de hayırlar getirmesini diliyoruz. Bizde doğal taş sektöründe olduğumuz amacıyla Kula ile özdeşleşmesinden ufuk TOGG’A çokça nazik desteğimiz olacak. TOGG’un önce dizi film üretime geçtiğinde bütün araçlarımızı TOGG ile değiştirmeyi planlıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

TOGG’un tanıtım renklerinden biri olan Kula grisinin Kula’nın dünya çapındaki tanıtımına yardım sağlayacağını dile getirerek sözlerine başlayan Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz; “Türkiye’nin evvel domestik ve milli otomobili TOGG’un lansman renklerinden birine Kula’nın katıksız yapısından, kayaçlarından, vadilerinden ve yerkürenin milyonlarca almanak geçmişinden esinlenilerek Kula ismi verilmiştir. Elbette bu boyut Kula ve Kulalı hemşerilerimiz amacıyla çekicilik vesilesi, hava kaynağıdır. Tarihiyle, kültürüyle, turizmiyle bölgenin yükselen değerlerinden biri olan Kula’nın tanıtımına ve reklamına bile çokça ağırbaşlı anlamda katkı sağlayacaktır. Kula isminin verilmesinde emeği güzeşte herkese çokça teşekkür ediyorum. Bilcümle Kulalı hemşerilerimize birlikte oflaz ve güzel olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share: