Van’ın yüzyıllık hayali çevreyolu 2023’te tamamlanıyor

Van’ın yüzyıllık hayali çevreyolu 2023’te tamamlanıyor

Van Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Âşık Balcı:

“2023 yılı içerisinde bilcümle gücümüzle bu yolu bitireceğiz”

VAN – Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şair Balcı, Van’ın yüzyıllık hayali olan çevreyolunu 2023 yılı içerisinde bitireceklerini söyledi.

Van’ın kronikleşmiş sorunlarının başında gösterilen ve 8 yıl aradan sonra yeniden yapımına başlanan çevreyolu projesinin 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor. Van’ın ulaşım problemini balaban ölçüde rahatlatacak çevreyolu çalışmaları mecmu hızıyla sürüyor. Edremit kaymakamlık sınırından başlayan, İpekyolu’nda bitmeme fail ve Tuşba ilçesindeki Van YYÜ’birlikte sonuç bulan yer yolu, ast ve eğin geçitlerle donatılıyor. Vali ve Büyükşehir Uray Komutan Vekili Saz Şairi Balcı ise çevreyolundaki çalışmaları durumunda inceledi.

“Bilcümle gücümüzle bu yolu bitireceğiz”

Yaptığı inceleme sonrası açıklamalarda mevcut Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Saz Şairi Balcı, çevreyolunun Van ili üzere kocaman olduğunu belirtti. Yolun kentin ticareti, ulaşımı ve geleceği amacıyla öneminden bile bayram fail Vali Balcı, “Bu yıl çevreyolunda mefret çalışmalar yapıldı. Allah’ın izniyle inşallah 2023 yılı içerisinde bilcümle gücümüzle bu yolu bitireceğiz. Bu nöbet; Van’ın ticaretine, ekonomisine, ilerlemesine, gelişmesine daha dahi büyümesine yüce katkısı olacak. Antrparantez periferi yolunu dahi yapıyoruz. Onu birlikte asıl hatlarıyla bitirdik ve takkadak tıpkısı kısmı kaldı. İnşallah bu çevre yolu ve deniz boyu yolu de bittiğinde Van’ın ilerlemesine, gelişmesine, zenginleşmesine altın katkılar sağlayacak” diye niteleyerek konuştu.

Share: