Van’da öğrenciler öğretmenlerini koşuk ve konfetilerle karşıladı

Van’ın Erciş ilçesinde ortaöğretim öğrencileri, sabah okula mevrut öğretmenlerini şiir ve konfetilerle karşıladı.

Erciş Arif Nihat Asya Küçük Asya Lisesi öğrencileri, 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset zımnında öğretmenlerine farklı tıpkısı tebrik programı hazırladı.

Sabah okul girişinde bekleyen mektepli, öğretmenleri durdurarak türkü okudu. Bu tam koridorda saklanan ayrıksı öğrenciler da konfeti ve alkışlarla öğretmenlerini karşıladı.

Öğrenciler, elan bilahare karanfil hediye ettikleri öğretmenlerinin gününü kutladı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hülya Formül, Öğretmenler Haset dolayısıyla öğrencilerinin hazırladığı tebrik etkinliğinin kendileri amacıyla çokça anlamlı olduğunu söyledi.

Öğrencilere teşekkürname fail Yöntem, “Okula geldiğimizde tıpkı öğrenci türkü okudu. Arkadaşları dahi saklandıkları yerde ona eşlik ediyordu. Benzeri o anda ayağı kalkarak konfetiler ve alkışlar eşliğinde günümüzü kutladılar. İnanılmaz tıpkı bahtiyarlık yaşattılar. Öğrencilerimiz bizlere benzeri kat elan ‘İyi ki sarıklı olmuşuz’ dedirttiler. Cemi öğretmenlerimizin günün kutluyor, martir öğretmenlerimizin ailelerine çıdam diliyorum.” diye konuştu.

Öğrencilerden Hiranur Aydınlık üstelik 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle farklı bire bir kutlama programı hazırlamak istediklerini belirterek, “Bu hayatta genişlik çok değeri vermemiz gerekenlerden biri da öğretmenlerimiz. 7 yaşından beri öğretmenlerimiz vasıtasıyla eğitiliyoruz. Değme konuda onlara minnettarız.” dedi.

Rabia Nazır bile “Öğretmenlerimiz bizi karanlıktan aydınlığa ulaştıran birer öncü. Bundan kıran öğretmenlerimize çokça özdek borçluyuz. Onları çokça seviyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: