Van’da çaktırmadan göçmenleri taşıyan minibüs, ticari araçla çarpıştı; 1 ölü, 13 dertli

VAN’ın Gevaş ilçesinde geriden geriye göçmenleri taşıyan minibüs ile belli belirsiz ticari komütatör çarpıştı. Kazada belli belirsiz ticari araçta kâin 1 kadın hayatını kaybederken, 2 güç ile minibüste mevcut 11 kaçak göçmen yaralandı. Kazadan bilahare kaçan minibüs sürücüsünün yakalanması amacıyla say başlatıldı.

Kaza, bugün akşam ezanı saatlerinde Van merkeze kısaca 35 kilometre uzaklıkta bulunan Gevaş ilçesi kavşağında meydana geldi. Gizlice göçmenleri taşıyan ve Bitlis istikametine revan 72 ED 382 plakalı minibüs, kavşakta 06 U 7803 plakalı belli belirsiz ticari araçla çarpıştı. Kazada hafif ticari araçta bulunanlardan ismi öğrenilemeyen 1 avrat hayatını kaybederken, 2 gönül ile minibüste mevcut 11 geriden geriye göçmen yaralandı.

Kazanın bilgelik verilmesi üstüne fenomen yerine çok sayıda cankurtaran, polis ve Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı ekipleri atıf edildi. Yaralanan 13 güç Van’daki muhtelif hastanelere kaldırılırken, olaydan sonraları kaçan minibüs sürücüsünün yakalanması için say başlatıldı. Yaralıların esenlik durumlarının bereketli olduğu öğrenildi.Share: